Голова РДА розповів про ферми та дитсадки

Голова РДА розповів про ферми та дитсадки

Фото Інни Пирлик

Голова Куп’янської РДА Геннадій Ківшар про перспективи району.

Голова Куп’янської райдержадміністрації Геннадій Ківшар глибоко переконаний: не варто очікувати манни з неба, слід працювати до сьомого поту, і лише тоді можна очікувати на вагомі здобутки.

– Недарма мудрі люди кажуть, що дорогу здолає лише той, хто йде, – впевнений Геннадій Ківшар. – Це і є моїм головним життєвим принципом. Відразу ж після мого призначення на цю відповідальну посаду ми разом з командою однодумців окреслили першочергові завдання й почали їх виконувати. Наболілих питань було через вінця, та гуртом із громадою поступово їх розв’язуємо. Тут ще б хотілося подякувати керівникам сільгосппідприємств і фермерських господарств, які активно підтримують соціальну сферу сіл. Спільними зусиллями будуємо нові дитячі майданчики, проводимо поточні ремонти та зміцнюємо матеріально-технічну базу шкіл, сільських клубів, бібліотек і закладів охорони здоров’я.

Без допомоги держави не обійтися

– Геннадію Володимировичу, окресліть головні актуальні проблеми на селі, які потребують якнайшвидшого розв’язання.

– Поки їх вистачає. Суттєвим на Куп’янщині залишається питання достатньої кількості дитячих садочків. Зараз у нас їх лише вісім, усього в них працюють 19 груп, у яких виховується 340 дітей. Безумовно, цієї кількості недостатньо, а тому роботу в цьому напрямі слід активізувати разом з державою, бо без її фінансової підтримки аж ніяк не обійтися. Річ у тому, що дошкільні заклади – на балансах сільських рад, де на рахунку кожна гривня. І щоб відкрити одну групу на 25 діточок, потрібно близько півмільйонна гривень. А це  взагалі нереальна сума для бюджетів сільрад, незважаючи, знову ж таки, на допомогу спонсорів і громади. 
 
– А які ще проблеми неможливо розв’язати без допомоги держави?

– На моє глибоке переконання, держава має надати право сільрадам викупати житло на вторинному ринку й надавати його, припустимо, працівникам соціальної сфери. У нашому районі хороший будинок можна придбати приблизно за 25000 гривень, і нехай молодий лікар у ньому живе, а років через п’ять ця оселя стане його власністю. І, звісно, не завадила б і державна фінансова допомога на цю програму. Адже тут потрібні не такі вже й великі кошти, а завдяки цьому фахівці залишатимуться в селі. А ще – недостатнє поки що фінансування на ремонти доріг. Самотужки це питання також не вирішимо.

Безробіттю – гідну відповідь

– Геннадію Володимировичу, на селі завжди проблемним залишалося питання зайнятості населення. Як із цим у Куп’янському районі?

– Це також один із пріоритетних напрямів у нашій роботі. Зазначу, що на початок цієї осені працевлаштовано майже 400 чоловік, що мешкають у сільській місцевості. Створено понад 240 нових робочих місць, а ще 18 чоловік було працевлаштовано за рахунок надання дотацій роботодавцям із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. До того ж, останнім часом майже 500 сільських мешканців брали участь в оплачуваних громадських роботах. Сьогодні рівень безробіття на Куп’янщині становить 1,7 %. А ще велику увагу та всебічну підтримку надаємо розвитку малого підприємництва, яке сприяє вирішенню цілої низки економічних і соціальних проблем суспільства. Нині по району в реєстрі налічується 1035 підприємців – фізичних осіб, а юридичних – 171.

В аграріїв роботи не поменшає

– Куп’янський район називають суто сільськогосподарським. Є думка, що запровадження новітніх технологій в агропромисловому комплексі й ратифікація Закону України «Про ринок земель» завдасть суттєвого удару по вже створеним робочім місцям у сільгосппідприємствах. Яка ваша думка щодо цього?

– Відразу ж пригадується народна мудрість: під лежачий камінь і вода не тече. Так приблизно й тут: якщо людина бажає працювати й забезпечувати гідне життя своєї родини, то вона буде це робити. Стосовно наших сільгосппідприємств, то й тут ситуація в районі задовільна, адже керівники господарств завжди піклуються про створення нових робочих місць. У цьому вони справжні патріоти, що вкотре підтверджується їхніми намірами щодо подальшого розвитку тваринницької галузі.

Тут нашими флагманами є такі господарства, як СТОВ «Мрія», СТОВ «Надія» та СВК з виробництва яловичини. Загальновідомо, що тваринництво споконвіку забезпечувало селян постійною роботою та створювало нові робочі місця. А застосування новітніх технологій дає змогу покращити показники роботи на фермі, а також суттєво підвищити працівникам галузі заробітну плату, яка вже доходить до 5000 гривень на місяць. До речі, у цих сільгосппідприємствах, без перебільшення, створено комфортабельні умови як для роботи, так і для відпочинку. До того ж, керівники господарств приділяють велику увагу й перспективній переробній промисловості. Так, СВК з виробництва яловичини придбало Куп’янський м’ясокомбінат, що тривалий час не працював, а це дозволить додатково створити нові робочі місця.

А от у ФГ «Л. М. Хорошко» своє гасло: з лану – до столу. Тут займають випіканням хліба, виробництвом круп, олії, а ще й надають послуги з миття та ремонту автомобілів. Стосовно прийняття Закону України «Про ринок земель», то він має бути спрямований на користь лише вітчизняного сільгоспвиробника, який займається найпочеснішим ремеслом у світі – годує націю. По-іншому бути не повинно.
 
– Спасибі, Геннадію Володимировичу за вичерпні відповіді. І останнє запитання: як говориться, буде хліб – буде й пісня! Так?

– Безумовно. І з цим у нас усе гаразд, адже мережу закладів культури збережено, і в нас достатньо талановитих людей, сільських закладів культури та бібліотек. Культурне життя в районі вирує! Ще в нас триває зведення храмів Божих, бо без духовності не можна повноцінно існувати. А те, що Куп’янщина й надалі рухатиметься лише в  напрямі подальшого розвитку, я щиро переконаний.

Ігор Тесло, матеріал з газети "Слобідський край" №123 від 13.10.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ