Громадам слід опановувати нові обов'язки — віце-прем'єр-міністр

Громадам слід опановувати нові обов'язки — віце-прем'єр-міністр

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе прокоментувала стан розвитку децентралізації у країні.

- В Україні створюється, можливо, ще не така достатня кількість, але нова якість об’єднаних громад, які функціонують на місцях. Разом із тим бачу своїм завданням і весь час звертаюся з тим до наших європейських колег, щоби нашим громадам допомогли навчитися розпоряджатися тими обов’язками, можливостями і відповідальностями, які з’являються зараз на низовому рівні у зв’язку з децентралізацією, — сказала 26 вересня віце-прем’єр-міністр України під час прес-брифінгу з регіональними ЗМІ. - Ми бачимо в регіональному вимірі багато викликів, коли кошти, які надходять від цієї реформи до місцевих бюджетів… немає розуміння, як їх правильно інвестувати для розвитку громади і регіону. І це насправді така хвороба росту, напевно, бо ми всі тільки вчимося це робити.

На думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, тому так потрібна допомога європейських проектів і програм, які працюють на місцях. Така співпраця з ними може проявитися у, наприклад, допомозі з розробки бізнес-планів окупних проектів, які можна було б інвестувати на місцях, проектів для підтримки малого-середнього бізнесу, де це може бути у співпраці між державою і приватним підприємцем тощо.

Тетяна Василець

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ