Харківщина готується до опалювального сезону, відновлює будинки та зміцнює свою обороноздатність

30.08.2023 09:19 Влада
Джерело: ХОВА Джерело: ХОВА

У Харківській області продовжується підготовка до опалювального сезону та відновлення будинків. Також триває підвищення обороноздатності регіону, зокрема на Куп’янському напрямку.

Як повідомляє медіа «Слобідський край», з робочою поїздкою Харківщину відвідав заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба. Як розповів начальник ХОВА Олег Синєгубов, головним фокусом у зустрічі було обговорення обороноздатності регіону. Тож були проведені виїзні наради з представниками командування ОУВ «Харків» та ОТУ «Куп’янськ». 

– Укріплення, захист кордонів – це сьогодні один із пріоритетів як військових, так і влади. Поспілкувалися з бійцями, заслухав доповіді про ситуацію з оборонними спорудами у прикордонних районах. Окрема увага – Куп’янську та громадам поруч, які постійно під обстрілами. Зокрема, захист цивільного населення, збереження життя людей, – зазначив Олексій Кулеба.

Також розглядалася і підготовка громад області до опалювального сезону. Наразі в регіоні комплексно підготували 9559 житлових будинків та ще 774 заклади соціальної сфери. А з 544 котелень до роботи готові 386.

– Не виключаємо, що ворог продовжить атаки на критичну інфраструктуру. Тож наше завдання – захист та забезпечення альтернативних джерел. Рівень підготовки сфери ЖКГ та об’єктів соціальної сфери на сьогодні – 72 %. Працюємо далі, – сказав Олег Синєгубов.

Також начальник ХОВА наголосив, що важливим у підготовці до опалювального сезону є відновлення житла. Наразі в громадах області реалізується 40 проєктів будівництва за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та місцевих бюджетів. Так у Старому Салтові відновлюють три багатоквартирні будинки, два – у Чугуєві та ще по одному в Лозовій, Золочеві та Новій Гусарівці. Олексій Кулеба побував у Дергачівській громаді, де триває відбудова найбільшої кількості багатоквартирних будинків – 17.

– Важливо встигнути до зими, щоб люди могли повернутися у свої домівки до холодів. Відновлення триває. На Харківщині ми бачимо хороші темпи, – зауважив заступник керівника Офісу Президента.

Крім того, наразі для Балаклії, Рогані та Докучаєвського готується проєктна документація з відновлення будинків. Ще 14 проєктів відновлення багатоквартирних будинків розробляють для Старого Салтова.

Також на Харківщині продовжується відновлення медичних закладів. Загалом запущено вісім проєктів відновлення закладів охорони здоров’я – у Харкові, Малих Феськах, Великих Проходах, Руській Лозовій, Лісному, Старому Салтові та Дергачах. 

Автор: Максим Леман