Харківська міліція попередила бажаючих помітингувати

14.03.2014 11:25 Влада

Як відомо, у Харкові та області відбуваються масові заходи та мітинги громадян.

Наступна акція запланована на неділю, 16 березня. Тож міліція звертається до громадян та нагадує про кримінальну відповідальність за протиправні дії.

Головне управління МВС України в Харківській області наголошує на тому, що за проведення несанкціонованих заходів, а також участь в них чинним законодавством країни передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Згідно зі ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, участь у несанкціонованих заходах тягне за собою попередження або накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в окремих випадках – арешт на 15 діб.

З метою запобігання заворушенням, захисту прав і свобод інших осіб, забезпечення нормальної діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, Кримінальним кодексом України встановлена відповідальність за блокування транспортних комунікацій та захоплення транспортних підприємств (ст. 279), групове порушення громадського порядку (ст. 293), за участь у масових заворушеннях, що супроводжуються насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель, насильницьким виселенням громадян, опором представникам влади із застосуванням зброї (ст. 294), захопленням державних або громадських будівель чи споруд (ст. 341). Максимальне покарання за вчинення вказаних злочинів – до 8 років позбавлення волі.

Міліціонери Харківської області закликають усіх жителів та гостей Харкова не порушувати громадський спокій  і обіцяють не допустити масових заворушень на території нашого міста і області та захистити громадян від протиправних посягань.

Правоохоронці будуть діяти з дотриманням усіх вимог чинного законодавстваУкраїни.

Автор: Администратор сайта