Харківські МВС-ники перенавчатимуть сільських голів

23.01.2014 13:03 Влада
Фото Тетяни Василець Фото Тетяни Василець

Сьогодні Харківський національний університет внутрішніх справ підписав Договір про співпрацю з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

МВС-ники проти правової безграмотності сільських голів, депутатів та посадовців місцевого рівня. Стражі права та закону готові допомогти місцевому самоврядуванню ліквідувати освітні прогалини.

- Не рідко сільськими, районними головами, депутатами обирають людей, які не мають профільної освіти. Ними стають і зоотехники, і фермери, і вчителі... Це, безсумніву, достойні люди, яких обирає громада, та нерідко вони погано обізнані у чинному законодавстві, правових нормах. Тому цей договір — це перший крок до підвищення їхньої компетентності та рівня знань, - сказав ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Сергій Гусаров.

На його переконання, виш має чудові можливості готувати юристів, психологів та інших спеціалістів, допомагати отримати другу вищу освіту, пройти перекваліфікацію. 

- Уразливим місцем в органах місцевого самоврядування є юридичне забезпечення їхньої життєдіяльності. Слід відзначити, що у більшості сільських рад відсутні юристи, відповідна підготовка працівників. А це означає, що такі керівники юридично незахищені, - заначив президент Асоціації органів місцевого самоврядування, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Асоціація вже підтримала ініціативу Харківського національного університету внутрішніх справ і відзначила, що було б нерозумно не використовувати той потенціал, який має цей навчальний заклад.

На практиці такий договір втілюватиметься у постійних консультаціях, обіцяють також створити відповідні групи і методичний центр, куди люди будуть звертатися за допомогою. У планах також запровадження консультаційної програми на обласному телебаченні. Сторони переконані, що намічена співпраця зменшить рівень корупційності представників місцевого самоврядування. Харківський досвід співпраці на цій ниві обіцяють передати й іншим регіонам України.

Тетяна Василець

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта