Кому в селах платять найбільше та де заробляють краще, ніж у Харкові

01.04.2013 13:16 Влада
http://blog.ubr.ua http://blog.ubr.ua
За останні два роки заробітна плата у сільській місцевості в Харківській області зросла майже удвічі.

Як розповіла заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації Олени Кулик під час загальних зборів уповноважених членів Асоціації органів місцевого самоуправління, за останні два роки відбулися суттєві зміни у заробітній платі селян. в 2010 році середньомісячна заробітна плата складала 1484 грн, а у 2012 - 2099 грн. Ріст склав 48 %. У середньому ж по Україні заробітна плата за цей період збільшилася на 41 % і склала 2 023 грн.

Олена Кулик розповіла, хто у сільській місцевості заробляє найбільше. Так, у людей, що працюють в лісових господарствах заробітна плата вища, аніж у сфері сільського господарства на 4 %, на промислових підприємствах — на 34 %, у будівництві — на 40 %, в енергетичному комплексі — в 1, 6 разів, у фінансовій діяльності — у 2, 5 рази. В цілому, у порівнянні з іншими галузями, середня заробітна плата у сільському господарстві відстає на 20 %.

Вона зазначила, що заробітна плата у районах області суттєво відрізняється.

- Найвищий рівень за 2012 рік — у Барвінківському районі (3433 грн), Первомайському (3051грн), Красноградському (2888 грн). При цьому у Печенізькому районі середній рівень заробітної плати за 2012 рік склав 1519 грн, у Богодухівському 1799 грн, У Близнюківському — 1826, - розповіла Олена Кулик.

Ще одним важливим джерелом прибутку для селян стало отримання паїв. За останні два роки, всі підприємствам встигають розрахуватися з пайовиками у період збору урожаю, у крайньому випадку — до нового року.

- Минулого року в цілому по області на ці цілі було направлено орендної плати 708 млн грн, це на 318 млн грн більше, аніж в 2011 грн, - зазначила Олена Кулик. - Це вагомий фактор, що сприяє формуванню більш сприятливої і стабільної ситуації у сільських населених пунктах.

Олена Кулик також розповіла про рівень безробіття у сільській місцевості. У Близнюківському районі він склав 4,2 %, у Барвінківському і Балаклійському - 4, 9 %, У Дворічанському та Коломацькому 6 %, у Борівському 7 %.

Вона додала, що успішним для села стане шлях розвитку за ініціативою “Рідне село”, з якою минулого року виступило Міністерство аграрної політики України. За словами Олени Кулик, створення мережі (кооперативів) сільсько-господарських підприємств, запропонованих в ініціативі, дозволить вирішити кілька основних задач: створення нових робочих місць і підвищення рівня зайнятості населення, підвищення ефективності власного господарювання. Фермери отримають доступ до сучасної сільсько-господарської техніки та нових технологій, а також матимуть можливість придбати техніку по державних програмах чи в кредит. А це полегшить умови сільської праці і підвищить рівень її престижності.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта