На що мають право учасники бойових дій. Повний перелік

На що мають право учасники бойових дій. Повний перелік

Відповідно до чинного законодавства, учасники бойових дій мають право на безкоштовні ліки, зубопротезування та санаторно-курортне лікування.

Окрім цього, для них передбачено пільги на сплату житлово-комунальних послуг.

Так, учасники бойових дій мають право й на знижку в 75 % на квартирну плату. Із розрахунку 21 кв. м загальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у приміщенні і також має право на пільгу, та додатково 10,5 кв. м на родину. Але є тонкощі. Не всі прописані у квартирі особи належать до кола сім’ї пільговика. Пільга поширюється лише на чоловіка або дружину учасника бойових дій, неповнолітніх дітей, утриманців і батьків, що досягли непрацездатного віку.

Знижку в 75 % учасники бойових дій мають і на сплату комунальних послуг. Умови такі ж самі, що й у попередньому пункті. Але якщо сім’я пільговика складається виключно з непрацездатних осіб, то знижка на опалювання розраховується на подвійний розмір площі – 42 кв. м на кожну особу та 21 кв. м на сім’ю. Якщо ж родина проживає в будинку без центрального опалення, то 75-відсоткова знижка надається на вартість палива.

Також учасники бойових дій можуть оформити пільгу на позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата в розмірі 20 % від основних тарифів вартості та 50 % – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном складає 50 % від затверджених тарифів.

Окрім цього, демобілізовані з АТО мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів. А ще вони можуть один раз на два роки безкоштовно або один раз на рік зі знижкою 50 % їздити (туди й назад) залізничним, водним, повітряним і міжміським автомобільним транспортом.

Учасникам бойових дій сплачується допомога по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 % середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи. Також ця категорія громадян має переважне право на залишення на роботі в разі скороченні штату та на працевлаштування в разі ліквідації підприємства.
Важливим пунктом у законодавстві є звільнення мобілізованих бійців на період служби від сплати штрафів, пені за невиконання зобов’язань перед різноманітними установами та відсотків за користування кредитом.

Юлія Шматченко, матеріал з газети "Слобідський край" № 37 від 28.03.2015

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ