Нелегальний бізнес на металобрухті. Як з ним боротимуться на Харківщині

29.05.2014 14:28 Влада

У Харківській області буде створена нова структура, яка має налагодити співпрацю місцевої влади з правоохоронними, контролюючими органами та підприємцями, що займаються збором, переробкою вторинної сировини та утилізацією відходів.

За інформацією прокурора Харківської області Василя Синчука, на території області 56 несанкціонованих звалищ. Залишається критичним стан з облаштуванням, утриманням, експлуатацією звалищ і полігонів твердих побутових відходів: 77 одиниць на площі 270 гектарів. Тільки два з них мають деяку дозвільну документацію.

Як повідомив прокурор області на загальних зборах Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, існуючі полігони не забезпечують потреби півторамільйонного обласного центру і, постійно розширюючи свої межі, заважають авіасполученню аеропорту «Харків», забруднюють підземні води у безпосередній близькості до житлової забудови.

Василь Синчук зазначив, що зважаючи на ці обставини, на існування нелегального бізнесу з металобрухтом, на території області буде підсилено прокурорський нагляд за дотриманням законів у сфері охорони навколишнього середовища.

- У сфері екологічної безпеки перед нами постало складне завдання, яке поки що не вдалося жодному державному органу вирішити. Це викорінення на території області нелегального бізнесу зі збору металобрухту, забезпечення чистоти і порядку на території населених пунктів. Вирішити це можна лише шляхом координації та об’єднання спільних зусиль органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, місцевих державних адміністрацій, громадських організацій та суб’єктів господарювання, - наголосив голова облради Сергій Чернов.

Для цього буде створений новий робочий орган Асоціації - Центр з координації роботи органів місцевого самоврядування щодо збору, переробки вторинної сировини та утилізації відходів.

Тамара Кіч

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта