Отримання повістки. Військовий комісар Харківщини нагадав про відповідальність

Отримання повістки. Військовий комісар Харківщини нагадав про відповідальність

Що буде, якщо відмовитися від повістки, розповів кореспонденту "СК" тимчасово виконуючий обов'язки військового комісара Харківської області Юрій Калгушкін.

– Повістку ви маєте отримати особисто в руки. Вона складається з кількох частин. В одній вказано дату прибуття у військкомат і перелік речей, які необхідно із собою мати, - розповідає Юрій Калгушкін.

Друга частина – це корінець повістки, в якому особисто розписується військовозобов’язаний або призовник. Цей корінець залишається в районному військкоматі, а перша частина – у громадянина. Повістку можуть вручати у присутності представників органів внутрішніх справ, місцевих органів влади, представників ЖКК або сільських рад. Розписатися про отримання повістки може тільки та особа, якій належить з’явитися до військкомату.

У разі відмови від отримання повістки складається комісійний акт, який повинні засвідчити мінімум три особи, і якщо громадянин не з’являється згодом за повісткою, документи передаються до районного відділення внутрішніх справ для проведення розшукових дій щодо конкретного громадянина й подальшого віправлення у військкомат. У такому разі передбачено адміністративну відповідальність, а за обтяжувальних факторів – і кримінальну відповідальність. Постраждати можуть не тільки «ухильники», а й адміністративні службовці. Приміром, цього року до кримінальної відповідальності було притягнуто голову сільської ради Вовчанського району за невиконання посадових обов’язків.

Роман Шупенко, матеріал з газети "Слобідський край" № 53-54 від 07.05.2015

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ