Пенсію платитимуть за солідарною системою, накопувальна система не вигідна - Сергій Тігіпко

12.07.2012 17:10 Влада

Чому уряд не форсує введення накопичувальної пенсійної системи, розповів кореспонденту "СК" віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

– Незабаром мине рік з початку пенсійної реформи. Чи вдалося розв’язати проблеми системи пенсійного забезпечення, які були перед реформою?

– Ми частково розв’язали проблему пенсійної системи. Один з результатів реформи – збільшення пенсій у рамках соціальних ініціатив.

Але ідеальних пенсійних систем не буває. Поїдьте до Німеччини і поспілкуйтеся з пенсіонерами – у них теж проблеми. В Україні, коли пенсіонер виходить на пенсію, арифметика проста: він отримує удвічі менше грошей, ніж заробляв до того, адже середній показник заміщення (співвідношення пенсії до заробітної плати) у нас складає 48 %. Тому падає купівельна спроможність. В Європі теж багато країн мають такий самий показник. Дійсно, є такі країни, які мають 60–65 %, до 70 % доходить у скандинавських країнах. Але досягти такого рівня дуже складно. Сьогодні греки розплачуються за різке підвищення соціальних стандартів: у них «по-живому» ріжуть пенсії і заробітну плату.

Одне з головних досягнень пенсійної реформи – дефіцит Пенсійного фонду почав зменшуватися. Ми почали також зменшувати співвідношення видатків Пенсійного фонду до ВВП. У нас до реформи було співвідношення 17 %. Це був найвищий показник у Європі і один з найвищих у світі. У цьому році у нас 14,5 %, а треба вийти на 12 % – це середньоєвропейський рівень.

Другий рівень пенсійної системи – накопичувальне страхування – ми зараз не форсуємо. Який би багатонадійний і яскравий вигляд не мала накопичувальна система, на найближчі роки солідарна система залишиться основною, адже вона охоплює все населення, а другий рівень – лише тих, кому 35 років і менше.

Сьогодні багато країн мають з накопичувальною системою проблеми. Поляки довели щомісячні відрахування до 7,2 %, а потім зменшили до 2,2 %. Угорці повністю відмовились від другого рівня. Повинен бути дуже серйозний державний контроль за коштами, які акумулюються цією системою. На мою думку, ми почнемо вирішувати питання із запровадження другого рівня не раніше 2014 року.

Юрій Борщ, матеріал з газети "Слобідський край" №83 від 12.07.2012

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта