Під проект "Стіна" на Харківщині активно відводять прикордонні орні землі

Під проект

goloskarpat.info

До земляних робіт на об'єкті планують залучити будівельні компанії та організації з прикордонних районів Харківської області.

Таку інформацію озвучив радник прем'єр-міністра України Олександр Малін у ході наради з питань територіальної оборони.

Головною темою наради стало вирішення питань земельних паїв, що знаходяться в зоні імплементації державного кордону. Для будівництва споруди необхідна 50-метрова смуга вздовж кордону, проте часто в цій зоні знаходяться орні землі.

Ігор Райнін підкреслив: хоча землевідведення в 50-метровій прикордонній зоні не могло бути здійснено законним шляхом, відбирати у людей паї ніхто не має наміру.

«Наше головне завдання - не ущемити людей і уникнути соціальної напруги», - зазначив керівник ХОДА.

На даний момент з господарями та орендарями землі ведуться переговори, їм пропонують альтернативні площі в глибині районів. Про проведену в цьому напрямку роботу відзвітували керівники держадміністрацій шести районів області, що межують з Російською Федерацією. У більшості районів переговори з орендарями земельних паїв проведені успішно.

За підсумками наради Ігор Райнін поставив завдання не тільки керівництву райдержадміністрацій, а й ДУ Держземагентства в Харківській області.

«Наведіть порядок, як мінімум, у прикордонних районах. Я хочу бачити там ідеальну роботу управління земельних ресурсів», - попередив голова Харківської облдержадміністрації та підкреслив, що всі протокольні доручення, прийняті на нараді, необхідно виконати у встановлені терміни.

За матеріалами: сайт ХОДА