Децентралізація, прозорість, партнерство: як готується спільна позиція України до URC 2025

24.05.2025 10:49 Влада
Учасники заходу «На шляху до URC 2025» Зустріч «На шляху до URC 2025»

На форумі у Вероні сформували бачення ролі місцевого самоврядування у повоєнному відновленні. Пропозиції увійдуть до офіційної позиції України на майбутній міжнародній конференції у Римі.

Головні виклики відбудови обговорили учасники заходу «На шляху до URC 2025», повідомила голова Харківської обласної ради, президент Української асоціації районних та обласних рад Тетяна Єгорова-Луценко. 

Зустріч в італійській Вероні організувало Міністерство закордонних справ та міжнародного співробітництва Італійської Республіки разом з Міністерством розвитку громад та територій України у співпраці з Агентством з просування за кордоном та інтернаціоналізації італійських компаній.

Під час дискусії «Зміцнення відновлення України: роль громад» Тетяна Єгорова-Луценко зробила наголос на критичному значенні широкого залучення органів місцевого самоврядування до процесу відбудови.

«Обговорили основні виклики і можливості, які стоять перед Україною на шляху до відновлення, важливість реформування системи управління та успішного завершення реформи децентралізації. Ми також зосередили увагу на тому, наскільки критичною є прозорість і підзвітність у процесі відновлення правової, урядової та інституційної системи країни після війни», — розповіла президент УАРОР.

Вона також зауважила, що віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та віцепрем’єр-міністр, міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні акцентували увагу на необхідності міжнародної підтримки у відбудові країни та партнерства між українськими громадами та регіонами з іноземними партнерами.

Підтримка з боку Італії для України — за вирахуванням військової підтримки та внесків, сплачених через ЄС — становить приблизно 2,5 мільярда євро. З них приблизно 1 мільярд — для біженців, 310 мільйонів — на підтримку державного бюджету, та 93 мільйони — на гуманітарну діяльність.

«Результати нашої роботи у Вероні увійдуть до спільної позиції, яку Україна представить на URC 2025. Нагадаю, що Конференція в Римі охопить чотири тематичні виміри: бізнес-вимір, людський вимір, місцевий і регіональний вимір, а також євроінтеграційний», — зауважила Тетяна Єгорова-Луценко.

Конференція з відновлення України, що минулого року пройшла в Берліні, за оцінками українського уряду, у підсумку дала проєктів та угод на 16 мільярдів євро.

Про декларацію, прийняту на підтримку України, яку схвалив Європейський альянс міст і регіонів у Брюсселі, «Слобідський край» розповідав раніше.