Проект "Стіна" на Харківщині почнуть активно реалізовувати у квітні

05.03.2015 13:07 Влада

На 2015 рік уряд передбачає 300 млн грн для реалізації проекту.

Активна фаза реалізації проекту "Стіна" розпочнеться в квітні, коли надійдуть перші кошти в розмірі 30 млн грн. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив радник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

Слободян нагадав, що проект "Стіна" передбачає інженерне обладнання кордону з Російською Федерацією в межах Харківської, Чернігівської, Сумської, Луганської та Донецької областей та на перешийку з тимчасово окупованим Кримом.

Спочатку на реалізацію цього проекту передбачалося виділити 8 млрд грн. Перші кошти для інженерного облаштування кордону Державна прикордонна служба отримала в 2014 році в розмірі 235 млн грн, з яких 163 млн були використані, переважно на обладнання блокпостів в смузі безпеки в межах Донецької та Луганської областей, а також на обладнання фортифікаційних споруд у Харківській та Сумській областях та на кордоні з Кримом.

Згодом вартість проекту "Стіна" була знижена практично вдвічі, в результаті роботи з проектними організаціями. "Уряд підтримав пропозицію Державної прикордонної служби - для облаштування кордону та реалізації цього проектно-інженерного облаштування будуть залучені фахівці із спеціальної будівельної організації, у яких було необхідне обладнання, техніка і потенціал. Зараз йде юридично-правове оформлення цього рішення. На 2015-ий поки що уряд передбачає 300 млн грн для реалізації проекту "Стіна". Перше фінансування у розмірі 30 млн грн має надійти вже в березні, тому активна фаза інженерного облаштування кордону триватиме вже з квітня", - зазначив він.

На уточнююче запитання журналістів, яка ділянка російсько-українського кордону зараз не знаходиться під контролем української влади, Слободян відповів: "Неконтрольованими залишаються 409,3 км кордону". Слободян нагадав, що Мінські угоди передбачають повернення контролю над кордоном до кінця року. "Це питання ми повинні реалізувати до кінця поточного року. Зараз ми не будемо розкривати всі юридичні моменти, робота над якими ведеться, але це питання відпрацьовується. Я думаю, що перші результати будуть вже найближчим часом".

Автор: Администратор сайта