Роззброєння та засудження екстремізму. Про що домовилися у Женеві

18.04.2014 06:29 Влада

Прес -служба Міністерства закордонних справ України оприлюднило спільну заяву за підсумками чотиристоронньої зустрічі з українського питання. У документі, зокрема, йдеться, що сторони досягли домовленості «щодо першочергових конкретних кроків», мета яких - «деескалація напруженості і відновлення безпеки всіх громадян».

Учасники зустрічі зобов'язалися утриматися від будь-яких форм насильства, залякування або провокаційних дій, вони «рішуче засудили і відкинули всі прояви екстремізму, расизму та релігійної нетерпимості, включаючи прояви антисемітизму.

У результаті дискусії, яка тривала більше семи годин, було прийнято спільне рішення. Текст документу опубліковано на сайті Міністерства закордонних справ.

"Спільна заява. Женевська заява від 17 квітня 2014 року.

За результатами зустрічі у Женеві щодо ситуації в Україні було досягнуто домовленість стосовно конкретних кроків, що мають на меті деескалацію напруженості та відновлення безпеки всіх громадян.

Всі сторони зобов‘язалися утриматися від будь-яких форм насильства, залякування або провокаційних дій. Учасники зустрічі рішуче засудили та відкинули всі прояви екстремізму, расизму та релігійної нетерпимості, включаючи прояви антисемітизму.

Всі незаконні озброєні формування мають бути роззброєнні; всі незаконно захоплені будівлі мають бути повернуті законним власникам; всі незаконно захоплені вулиці, площі та інші громадські місця в українських містах і містечках мають бути звільнені.

Всім учасникам протестів і тим, хто звільнить будівлі та інші громадські місця та добровільно складе зброю, буде гарантована амністію, за виключенням тих, кого буде визнано винним у скоєнні тяжких злочинів.

Було домовлено, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ буде відігравати провідну роль у сприянні українській владі та місцевим громадам у негайній реалізації цих заходів, спрямованих на деескалацію ситуації вже найближчими днями там, де це найбільш необхідно. США, ЄС та Росія зобов‘язуються підтримати цю Місію, в тому числі, шляхом надання спостерігачів.

Анонсований конституційний процес буде всеохоплюючим, прозорим і відповідальним. Він включатиме негайне започаткування широкого національного діалогу, який враховуватиме інтереси всіх регіонів і політичних утворень України, а також дозволить врахувати громадську думку та запропоновані зміни.

Учасники зустрічі підкреслили важливість економічної та фінансової стабільності в Україні та висловили готовність обговорити додаткову підтримку по мірі імплементації вищезазначених кроків".

Автор: Администратор сайта