Сергій Чернов порахував харківських матрьошок

12.04.2013 06:19 Влада
http://gps-map.net/ http://gps-map.net/
На Харківщині підготовка до реформи місцевого самоврядування вже розпочалася, і була створена Концепція реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади, яку схвалили низка европейських інституцій.

Як повідомив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, однією з проблем сучасного адміністративно-територіального устрою в Україні є явище перебування територіальної громади у складі іншої територіальної громади або іншої адміністративно-територіальної одиниці, так звані «матрьошки».

- В Україні таких «матрьошок» 89. В Харківській області це місто Лозова – 3 ради і 7 населених пунктів, місто Куп’янськ – 2 ради і 3 населених пункти, минулого року до них приєднався обласний центр після зміни меж міста (Кулиничівська селищна рада), - говорить Сергій Чернов. – Це призводить до конфлікту компетенцій та знижує рівень ефективності управління територіями.

Концепція пропонує у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці не створювати інших одиниць того ж рівня, території не можуть бути розірваними або мати анклави. Адміністративно-територіальний устрій передбачається творити з трьох рівнів з відповідними органами місцевого самоврядування: базовий (сільська, селищна, міська ради); районний; обласний.

- На всіх трьох рівнях ради мають право формувати власні виконавчі органи, - зазначив Сергій Чернов. - Право на власні виконавчі органи для органів місцевого самоврядування записано в Європейській хартії місцевого самоврядування, але на практиці в Україні це право не реалізується, оскільки не передбачено Конституцією.

Тамара Кіч

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта