Що таке виконавчий збір і з кого його стягують

13.08.2014 09:55 Влада
www.mediaport.ua www.mediaport.ua

До редакції надійшов лист від нашого читача Олексія Сергійовича, жителя міста Барвінкове, з таким запитанням: що буде, якщо ігнорувати рішення суду, та що таке виконавчий збір?

Точніше це звучить так: «Суд виніс рішення не на мою користь і в тому числі зобов’язав мене виплатити кошти позивачу. Знайомі мені сказали, що якщо я не виконаю рішення суду добровільно, то з мене ще стягнуть й виконавчий збір. Підкажіть, що це за збір такий та в якому розмірі його стягують?». На це запитання допоміг відповісти начальник Головного управління юстиції у Харківській області Сергій Мохончук. 

Читайте також: ЯК ДОМОГТИСЯ ПЕРЕГЛЯДУ СУДОВОГО РІШЕННЯ. КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА
                      ПОКУПКА В ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНІ: ЯК НЕ ПОТРАПИТИ У ХАЛЕПУ, РОЗПОВІВ ХАРКІВ'ЯНИН

– Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, які визначені Законом України «Про державну виконавчу службу» (далі – Закон), – розповідає Сергій Мохончук. – У разі невиконання боржником рішення суду майнового характеру за сім днів з моменту винесення відповідної постанови, або п’ятнадцяти, якщо йдеться про примусове виселення, постановою державного виконавця з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10 % від суми, що підлягає стягненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом. Якщо йдеться про рішення суду майнового характеру, то у разі його невиконання виконавчий збір стягується в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо боржник – фізична особа. І 80 неоподатковуваних мінімумів – якщо юридична. Така ж сума стягується у разі повернення виконавчого документа без виконання за письмовою заявою стягувача та у разі самостійного виконання боржником рішення після початку його примусового виконання, зокрема, шляхом перерахування коштів безпосередньо на рахунок стягувача.
При цьому, як пояснює юрист, постанову про стягнення виконавчого збору можна оскаржити. Але тільки в 10-денний строк.

Також, як розповів Сергій Мохончук, у разі, якщо стягнутої з боржника суми недостатньо для задоволення в повному обсязі вимог стягувача, виконавчий збір сплачується пропорційно до стягнутої суми.

– Зверніть увагу, – виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, стягнення виконавчого збору, накладення арешту на майно для забезпечення позовних вимог, відшкодування витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, і стягнення штрафів, накладених відповідно до вимог Закону, а також у разі виконання рішень у порядку, встановленому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», – уточнює юрист.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта