Україна між двома союзами. Думка харківського політолога

26.11.2013 13:10 Влада
http://lenta-ua.net/ http://lenta-ua.net/

Стратегічний напрямок України визначений доволі давно. Він зазначений у законі про засади зовнішньої та внутрішньої політики, який був прийнятий у липні 2010 року.

У законі чітко сказано, що Україна має прагнення до євроінтеграції, є демократичною державою та докладає зусилля задля розбудови себе в сімї європейських народів, коментує харківський політолог Юлія Біденко.

- Тому і звернення Януковича до нації, яке було здійснено вчора, і зауваження Азарова з приводу того, що рішення про призупинення євроінтеграції є тактичним, а не стратегічним ходом, дуже вкладаються у той напрямок, який Україна вже обрала та затвердила, - вважає Юлія Біденко.

На думку політолога, так званий євромайдан, який відбувся у Києві, і ті заходи, які відбувалися за різним масштабом у регіонах України, показують, що певна частина нації підтримує саме європейський вибір України.

- Зрозуміло, що більша інтеграція до Митного Союзу не буде новим стратегічним курсом нашої держави, - каже Юлія Біденко. - Скоріше за все, така зупинка у процесі зупинки євроінтеграції була викликана економічними реаліями і еліти повернулися до політики багатовекторності для того, щоб вигідніше вибудовувати економічні стосунки з сусідами на наближчий короткий період. Але все ж таки керівництво країни заявляє, що євроінтеграційне прагнення є невідворотними. Тому можемо очікувати у найближчі роки якісь намагання повернутися до питання підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта