Безвіз для України затягується через мігрантів (Фото, відео)

25.11.2016 09:33 Влада
Фото Юлії Шматченко Фото Юлії Шматченко
В Брюсселі завершився 18 саміт Україна - ЄС. Вперше за всю історію у західних партнерів не було запитань до України. А ось у України були, головне – коли безвіз?

24 листопада Європейський Союз запевнив Україну в своїй подальшій підтримці та дав позитивну оцінку реформам, які впроваджуються в державі, передає кореспондент "СК" з Брюсселя.

А ось питання безвізу для нашої країни в Брюсселі обіцяють закрити до кінця року, як тільки Європарламент та Єврорада визначаться з механізмом призупинення дії безвізового режиму.

- Я знаю, що ви заслуговуєте на більше від нас – від Європи, - звернувся до українців на добрій українській президент Ради ЄС Дональд Туск. - У вас тут є багато друзів. Я можу вам обіцяти, що ми вас не залишимо. У нас є свої обмеження, але ми будемо продовжувати наші зусилля з втілення в життя ваших правдивих очікувань. Ми високо цінуємо зусилля української влади, включно з Президентом Порошенко, з втілення в життя широкоформатних реформ у надзвичайно важких умовах. Успіх України стане успіхом всієї Європи.

В ЄС погоджуються, що Україна виконала усі угоди щодо впровадження безвізового режиму. Однак через міграційну кризу країни-члени Євросоюзу хочуть спочатку розробити механізм призупинення безвізу, щоб мати можливість впливу на порушників.

- Комісія діє послідовно, ми запропонували Європарламенту і Єврораді впровадити безвіз. Україна виконали всі угоди. До кінця року можемо надати Україні безвіз, але спочатку потрібно впровадити механізм призупинення, - наголосив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

З ПОЧАТКУ РОКУ БЮДЖЕТ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗБІЛЬШИВСЯ В ЧОТИРИ РАЗИ 

В той же час Туск та Юнкер запевняють, що жодна з країн-членів не «вставлятиме палки в колеса» при прийнятті механізму призупинення безвізового режиму. Також вони розвіяли чутки щодо блокування Францією та Німеччиною цього питання.

Пообіцяли у Брюсселі українській стороні й транш макрофінансової допомоги у 600 млн євро. Однак, щоб його отримати, країна повинна скасувати заборону на експорт лісу-кругляку. Ще одна з умов отримання фінансової допомоги – регулярні виплати адресної допомоги переселенцям.

Разом з цим під час саміту сторони прояснили питання ратифікації Угоди про Асоціацію - її пункти залишаться незмінними.

- По переліку питань, які обговорювалися, це найбільш змістовний саміт, де ми знайшли порозуміння по всіх пунктах порядку денного, - підкреслив Президент України Петро Порошенко. - Перше, про що ми сьогодні домовилися, це чітки перспективи ратифікації Угоди про Асоціацію. Україна і ЄС мають спільну позицію, що положення Угоди про Асоціацію за жодних обставин не мають бути переписані чи переглянуті, або перератифіковані. Подальше затягування з ратифікацією є не на користь України, не на користь ЄС. Впевнений, що треба дати відсіч популізму і не допустити, щоб в цій боротьбі виграла країна-окупант.

 

Спеціально з Брюсселя Юлія Шматченко

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ», який фінансується ЄС.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта