У березні на Харківщині пройдуть вибори

28.12.2015 16:00 Влада
Фото із соцмережі Фото із соцмережі

У Старосалтівській об’єднаній територіальній громаді готуються до виборів. Депутатів селищної ради та селищного голову у новому форматі обиратимуть вже 27 березня 2016 року.

Виборчий процес у першій об’єднаній громаді Харківської області розпочнеться 6 лютого 2016 року. Таке рішення Центральна виборча комісія затвердила постановою № 619 25 грудня. Одночасно із Старосалтівською громадою обиратимуть собі депутатів та голів ще дев’ять об’єднаних територіальних громадах Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської і Рівненської областей.

Тим часом харківські першопрохідці визначаються з майбутньою інфраструктурою.
До виборів громада  має повністю створити модель управління, інфраструктури, мережі закладів освіти, культури і охорони здоров’я. Також планується підготувати проект статуту, його спочатку обговорять на засіданні спільної робочої групи, а потім винесуть на розгляд сільських та селищних громад, що увійшли до складу об’єднаної. Крім того, найближчим часом проведуть навчання депутатского корпусу сільських та селищних рад, щоб залучити їх до організаційної роботи з об’єднання.

На черзі за Старосалтівською — ще з десяток громад, які підходять до фінішної прямої з об'єднання, повідомив під час прес-конференції голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Серед тих, хто пройшов необхідні погоджувальні процедури, зокрема, Пісочинська, міські Куп’янська і Лозівська, а також громада у Вовчанському районі.

- По мірі дозрівання ініціативи і проходження погоджувальних процедур їхня кількість буде зростати. Цей процес нелімітований у часі, ми не будемо його прискорювати і штучно нав’язувати. Там, де ситуація дозріє, будемо допомагати й супроводжувати,- наголосив Сергій Чернов.

Додатковим стимулом для об’єднання можуть слугувати гроші, які закладені на підтримку об'єднаних територіальних громад у Держбюджеті-2016. Це 1 млрд гривень, які розподілять на 159 об'єднаних громад в Україні. Крім того, гроші на підтримку конкретних проектів розвитку громад закладені у Фонді державного регіонального розвитку - в 2016 році це більше 3 млрд грн. Свої проекти  на конкурсних засадах можуть подавати усі без виключення органи місцевого самоврядування.

Тамара Кіч

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта