В. Колесниченко: Україномовні фільми звільнять від НДС на три роки

12.09.2012 13:50 Влада
http://www.knews.kg/ru http://www.knews.kg/ru
Програма підтримки української мови буде діяти в Україні у вигляді преференцій, матеріальної допомоги і підтримки, повідомляє народний депутат Вадим Колесниченко.

Так, в цьому році в бюджеті на українське книгодрукування виділяється 110 млн, на кінематограф — більше 120 млн грн. Крім того, вітчизняне кіновиробництво не витіснять російськомовні твори. Згідно із Законом “Про підтримку українського кінематографу” до 2015 року фільми українською мовою звільняються від НДС.

Тут виникає питання матеріального інтересу, — підкреслив народний депутат. — Прокатні контори прораховують, що їм вигідніше пустити у прокат: фільми російською мовою в місцях, де живе більшість російськомовного населення, і за рахунок об'єму отримати більшу кількість грошей, або продовжувати прокат українських фільмів, україномовні версії, заробляючи на тому, що вони не сплачують НДС.

Самостійно обрати мову для трансляції мають право теле-і радіоканали. Протягом трьох місяців з моменту підписання Закону Президентом, редакція може звернутися до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення із заявою про зміну ліцензії і безкоштовно отримати нову ліцензію, в якій мовна норма відсутня.

Тамара Кіч

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта