Віктор Шокін призначений новим Генеральним прокурором України

10.02.2015 12:29 Влада
politrada.com politrada.com

Народні депутати підтримали президентський проект постанови № 2084 "Про надання згоди на призначення Президентом України Шокіна В. М. на посаду Генерального прокурора України".

За відповідне рішення проголосували 318 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Петро Порошенко під час подання кандидата на посаду генерального прокурора України у сесійній залі парламенту зазначив: "Сам я знаю Віктора Миколайовича більше 15 років... Крім професіоналізму у нього є сталевий характер чоловіка. Це довів 2003 рік, коли він зміг зберегти всю доказову базу в рамках справи Гонгадзе. Він довів це в 2005 році, коли реагував на всі сепаратистські з'їзди, ПІСУАри".

Президент підкреслив, що покарання винних у вбивствах на Майдані залишиться головним завданням для Генеральної прокуратури.

Раніше Верховна Рада проголосувала за звільнення Віталія Яреми з посади Генпрокурора, яке подав до зали Президент Петро Порошенко.

Тим часом після голосування за кандидатуру Віктора Шокіна фракція Радикальної партії заблокувала трибуну Верховної Ради. Спікер Володимир Гройсман оголосив перерву у засіданні до 16 години.

Шокін народився 4 листопада 1952 р. в Києві.

1998 - 1999 - слідчий з особливо важливих справ управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України.

1999 - 2001 - слідчий з особливо важливих справ відділу з розслідування особливо важливих справ управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України.

2002 - 2003 - заступник генерального прокурора України.

2004 - 2007 - заступник генерального прокурора України.

26 червня 2014 року Шокін був призначений заступником генерального прокурора України - начальником Головного управління нагляду у кримінальному провадженні та затверджений членом колегії Генеральної прокуратури України.

Джерело: РБК-Україна
Автор: Администратор сайта