Як харківська прокуратура виводить на чисту воду землевласників та орендарів водойм

27.12.2013 08:03 Влада
http://nashkiev.ua/ http://nashkiev.ua/

Як удається боротися з махінаціями навколо водних об’єктів, розповіла Харківський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Тамара Кошель.

– У Харківській області є багато ставків. Непоодинокі випадки, коли водойми надані в оренду чи передані у приватну власність незаконно. Як удається боротися з махінаціями навколо водних об’єктів?

– Стосовно ставків, або великих, середніх і малих водних об’єктів, тут на перший погляд однакові, але дуже різні з юридичної точки зору випадки, які є як законними, так і незаконними. Зазначу, що ставок не передається в оренду. Це просто вода. В оренду, або у приватну власність, передається земля під ставком. Згідно з чинним законодавством, земля під водним об’єктом, а також захисна смуга території – територія берега, ширина якої коливається від 25 до 100 метрів залежно від статусу водного об’єкта, вважається землею державного призначення, яка не може передаватися у приватну власність. Також є водоохоронна зона – 200 метрів від берега, але там не такий суворий режим.

Прокуратурою протягом останніх років виявлялися факти незаконної передачі цих земель у приватну власність. Як під водою, так і в прибережній смузі. Минулого року судами розглянуто дві кримінальні справи щодо осіб, дії яких призвели до передачі земель державного призначення у приватну власність. Ще одна справа слухається з приводу одного з керівників органів земельних ресурсів щодо незаконної передачі землі прибережної смуги у приватну власність. Крім того, тут є і винятки. Адже водні об’єкти площею до трьох гектарів, та ті, що вважаються замкненою природною водоймою (тобто ставком, який не сполучається з іншими), можуть передаватись у власність. Нерідкі випадки, коли органи земельних ресурсів, органи водних ресурсів, або сільради неправомірно давали довідки, що водойма належить до категорії замкнених природних, на підставі чого люди отримували державні акти на право власності. Ми вносимо такі справи в ЄРДР – єдиний реєстр досудових розслідувань, а також заявляє позови до суду стосовно позбавлення права власності осіб, яким надали водойму незаконно.

Артем Богдан, матеріал з газети "Слобідський край" №139 від 21.12.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта