Які порушення зафіксували спостерігачі на харківських виборах

28.10.2015 14:40 Влада
Фото: unian.net Фото: unian.net

Поки ЦВК і політичні партії рахують голоси, громадські організації підбивають підсумки ходу голосування.

Громадська мережа ОПОРА визнала, що попри низку порушень в цілому місцеві вибори на Харківщині пройшли успішно. Порушення в день голосування в більшості випадків хоча й були типовими, але не носили спланований і системний характер, переважно не впливали на результат виборів.

Як розповіла координатор виборчих програм ОПОРИ в Харківській області Вікторія Шевчук,  на Харківщині, як і в цілому по Україні, мав місце підкуп виборців. Однак у порівнянні з місцевими виборами 2010 року, а також парламентськими виборами 2012 і 2014 років цього разу правоохоронні органи реагували на такі випадки значно активніше. Адмінресурс в Харківській області був досить помітний, однак його масштаби були в рази меншими, ніж у 2010 році.

За словами члена координаційної ради ОПОРИ Андрія Токарського, незначні порушення фіксувалися в Харківській області на 23 % дільниць, а більш серйозні - на 1,7 %. Серед них порушення таємниці голосування спостерігачі зафіксували на 4,5 % дільниць, видача бюлетенів без відповідних документів (паспорта або тимчасового посвідчення громадянина України) - 0,8 %, спроби винести бюлетені - 0,2 %, фотографування бюлетенів - 1 %, черги на дільницях - 2,2 %, перешкоджання роботі спостерігачів - 0,8 % дільниць.

- Це, зокрема, коли лавочками перегороджували прохід, щоб не дати спостерігати за тим, як видають бюлетені, недопущення спостерігачів на ранкові засідання комісій і спроби вигнати спостерігачів із засідань, де відбувався підрахунок голосів, - розповів Андрій Токарський.

При підрахунку голосів скарги та заяви надійшли на 7,4 % дільниць, недотримання процедури підрахунку голосів ОПОРА зафіксувала на 1,2 % дільниць. На 0,9 % дільниць комісіям перешкоджали рахувати голоси. Тиск чинили або представники кандидатів, або їх спостерігачі. І на 0,2 % дільниць під час підрахунку голосів були присутні сторонні особи. 

Станіслав Сорока

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта