Янукович зробив крок до примирення, а опозиції нема куди відступати - політолог

11.12.2013 11:58 Влада
http://www.delfi.ua/ http://www.delfi.ua/

Те, що чотири Президента України обговорювали ситуацію в країні, це перший крок до знаходження національного примирення. А от опозиція сьогодні затиснута між натовпом на Майдані та порушенням закону.

Такої думки дотримується харківський політолог Валерій Рубан.

- Те, що опозиція не бере участі у круглих столах, говорить про те, що трапилося в Україні, - спроба державного перевороту. Це відмова опозиції дотримуватися законів України, відмова йти на розумні заходи і стабілізувати ситуацію, - говорить Валерій Рубан. - Так, на площі стоять тисячі людей, але ці люди обмануті лідерами опозиції, їм дають неправдиву інформацію, цих людей втягнули в протистояння з силовими структурами. Багато хто з них вчинили злочини, які караються відповідними статтями Кримінального кодексу і їм вже далі відступати нікуди. Тому ця маса теж тисне на лідерів опозиції. І плюс втручання іноземців, які виступають на їх стороні, це робить позицію опозиції дуже непоступливою.

Але, на думку полвтолога, іншого шляху, крім як знайти шлях виходу, немає.
Те, що відбувається в Києві, руйнує країну, економіку, посилює розкол між Сходом і Заходом. Чим швидше ми сьогодні знайдемо шляхи примирення, тим буде краще для всієї країни.

Валерій Рубан переконаний, що опозиція, яка виступає з гаслами євроінтеграції, прагнення до Європі, не дотримується ні європейського законодавства, ні європейських стандартів. Ні в одній європейській столиці подібного неподобства бути не може. Усі мають право на мирні демонстрації. Але не на ті, коли захоплюються будівлі, коли влаштовуються бійки з поліцією. У всіх європейських столицях на подібну поведінку відповідають однозначно - жорстко і нещадно пригнічують.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта