Живу картину із піску побачили чорнобильці Харківщини

14.12.2012 11:51 Влада
Фото Віктора Кочетова Фото Віктора Кочетова
Урочистості з нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС пройшли у ХАТОБі.

Подякувати ліквідаторам аварії, побажати їм щастя, успіхів, а найголовніше здоров'я на сцену ХАТОБу вийшли заступник голови Харківської облдержадміністрації Андрій Моченков та заступник голови Харківської обласної ради Людмила Давидова.


- Сьогоднішній день — це свято людського духу, свято людей, які за сім місяців створили укриття над четвертим енергоблоком. Більше 650 тисяч людей взяли участь у ліквідації аварії, і половина із них — українці. Лише у Харківській області проживає більше дванадцяти тисяч ліквідаторів, - сказав Андрій Моченков. - Сьогодні ми брали участь у панахиді за покійними, молилися за їх душі, проте цього дня хотілося б привітати тих людей, які досить серед нас. Ми їх пам'ятаємо, знаємо їх проблеми і зобов'язані дбати про їх життя.


- Дякуючи ініціативі наших громадських чорнобильських організацій у 2006 році був підписаний указ Президента про відзначення дня ліквідатора. Тому сьогодні державне свято. На жаль, про нього ще мало інформацію, проте я впевнена, що, якщо ми будемо говорити про це і 14 грудня, і 26 квітня, то пам'ятатимемо завжди тих людей, які віддали своє життя і здоров'я, щоб ми жили на цій землі, мали можливість працювати і народжувати дітей, - впевнена Людмила Давидова.


Ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС нагородили грамотами і подяками Харківської облдержадміністрації та Харківської обласної ради. Для чорнобильців також пройшов концерт. Родзинкою свята став виступ майстрині з малювання піском. Дівчина зобразила події, які передували аварії, ліквідацію, а також наслідки вибуху.

Ірина Гудзь

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта