Зміни у Пенсійному законодавстві. Коментар Ігоря Шурми

08.07.2013 14:47 Влада
http://www.kievraysovet-simferopol.org/ http://www.kievraysovet-simferopol.org/

В Україні 1 липня набрав чинності закон № 231-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії».

Відповідно до Закону, змінюється виплата пенсії по втраті годувальника дітям, що досягли 18-річного віку. Тепер вони зможуть отримувати виплати не тільки в період навчання, але й у перерви, якщо цей період не перевищує чотирьох місяців.

– Якщо дитина закінчує школу і поступає в технікум, училище, або університет, то з 1 червня до 1 вересня утворюється перерва у навчанні. Ці місяці раніше не зараховувалися, і пенсія дитині не проплачувалася. Це нонсенс. З 1 липня це ліквідовано: незалежно від перерви у навчанні між закладами або при переході з бакалаврату у магістратуру, ці всі місяці будуть забезпечуватися пенсійними виплатами за умови, якщо різниця у терміні навчання буде не більше 4 місяців, – говорить заступник губернатора Харківщини Ігор Шурма.

Набирає чинності змінений механізм щорічного перерахунку призначених пенсій з 1 березня кожного року. Порядок проведення такого перерахунку, як і раніше буде визначатися в межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України. Раніше право на перерахунок пенсій визначалося в залежності від того, наскільки у попередньому році виріс розмір пенсії особи, тепер у зв’язку із змінами, це не матиме значення.

– Перерахунок проводився тільки у тому випадку, коли індекс росту заробітної плати був більший за індекс росту пенсійних виплат. Якщо пенсія мала такий само індекс, вона не росла, і людині перерахунок не робили. Тепер ця ситуація змінена. Кожного року незалежно від розміру заробітної плати основна пенсія буде виплачуватися у межах 20 % від індексу росту заробітної плати, з якої нараховується пенсія, – зазначає заступник губернатора.

Крім того, згідно із законом, кожному пенсіонеру гарантується підвищення заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, на коефіцієнт не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік.

Ще одне з нововведень, передбачене законом – люди, що тимчасово залишилися без роботи, у перспективі можуть розраховувати на зарахування страхового стажу за весь період часу перебування у службі зайнятості. Законом пенсіонеру надано можливість при визначенні зарплати для обчислення пенсії з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, в першу чергу виключити періоди одержання допомоги по безробіттю (за ці періоди враховується мінімальна зарплата) незалежно від їх періодичності.

– Передусім, це крок до легалізації робочих місць і ринку безробіття. Раніше для людини великого значення не було – реєструватися у службі зайнятості чи ні. Від цього не було ніяких виплат при нарахування пенсії. Сьогодні всі ці виплати будуть відраховуватися до пенсійного фонду, і це зараховуватиметься у страховий стаж. Це в перспективі буде додаткова соціальна підтримка цих людей, – підсумовує Ігор Шурма.

Тамара Кіч, матеріал з газети "Слобідський край" №80 від 06.07.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта