Боїтесь підхопити інфекцію? Дізнайтесь, де купатися безпечно

Боїтесь підхопити інфекцію? Дізнайтесь, де купатися безпечно

Фото Тамари Кіч

Стан пляжів на більшості водойм Харківської області ніким не перевірений.

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Харківській області, за умови дотримання нормативних вимог, в області можуть бути відкритими для відпочивальників 36 громадських пляжів.

- Це пляжі, які колись були відкриті офіційно, але потім у їх балансоутримувачів не вистачило коштів, аби їх утримувати: укладати договори на вивезення сміття, запрошувати водолазів для очищення дна, робити регулярно аналізи, забезпечувати питною водою. На ці пляжі не видані паспорти, але люди за звичкою ходять на них купатися, - говорить начальник відділу соціально-гігієнічного моніторінгу ГУ Держсанепідслужби у Харківській області Лідія Мельник.

Головною завадою до відкриття омріяного купального сезону цього року став мораторій на перевірки санслужби: її працівники не можуть самі по собі прийти на перевірку на будь-яку водойму, потрібне “запрошення” - тобто заявка балансоутримувача або орендаря місця відпочинку на перевірку.

Читайте також: На водоймах області з початку року загинуло 16 харків’ян

                         Купальний сезон у Харкові відкрито, але тільки на двох пляжах

Поки ж  СЕС  “в режимі очікування”. Станом на 11 червня, з обласною санстанцією погоджено відкриття лише 9 пляжів. Це Балаклійський район - міський пляж на р. Ляхівка, Золочівський район - пляж Ювілейний в с. Лютівка, Зміївський район - міський пляж на р. Сіверський Донець, Красноградський район - міський пляж на р. Берестова, Куп’янський район - пляж в с. Кругляківка на Червонооскільському водосховищі, Лозівський район - пляж у с. Михайлівка на Бритайському водосховищі, Харківський район - аквапарк «Зона відпочинку «Олександра» в с. Безлюдівка на Підборівському водоймищі, м. Харків - пляжі у Журавлівському гідропарку та на Безлюдівському водоймищі. Один паспорт — з Чугуївського району - у стадії погодження.

Але це не означає, що решта пляжів області непридатні для відпочинку. У деяких районах паспорти погоджуються з міжрайонними або міськрайонними управліннями СЕС.

Де саме можна купатися, читайте у №70 газети "Слобідський край".

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ