В які хвороби може маскуватися депресія. Коментар відомого харківського психіатра

В які хвороби може маскуватися депресія. Коментар відомого харківського психіатра

Фото Юлії Шматченко

Про причини виникнення депресії та її маски “СК” розповів Олександр Плотніков.

Депресія існує стільки, скільки існує наукова психіатрія. Існувало це явище і в ще раніші часи, тільки назви були інші – меланхолія, хандра, сплін.

– На мій погляд, в основі здоров’я нашого настрою і психіки лежить дотримання циркадних ритмів життя. Наш організм – це біологічний годинник, який існує у взаємодії з навколишнім світом. І якщо ти часто переводиш стрілки то вперед, то назад, внутрішній годинник дає збій. Окрім цього, нинішнє життя нестабільне, - розповідає про причини виникнення хвороби відомий харківський психіатр Олександр Плотніков (стаж роботи близько 50 років).

За словами фахівця, раніше на депресію хворіли переважно жінки у віці. Сьогодні ж – страждають як чоловіки, так і жінки, причому, хто частіше, не відомо. Навіть, у молоді спостерігаються різні види депресії.

– Є таке поняття, як маски депресії. Вона може рядитися у хворобу серця. Люди ходять по лікарях, скаржаться на серце, медики нічого не знаходять і ставлять діагноз вегетосудинна дистонія, а там органічного нічого немає. Депресія може маскуватися під шлунково-кишкову патологію, неврози (страхи, тривоги і панічні атаки) тощо. Взагалі для того, щоб з’ясувати, чи схильна людина до депресії, потрібно запитати: «Ви сова чи жайворонок?». Якщо сова, то чекай рано чи пізно депресії, - зазначає психіатр.

Юлія Міронюк

 

 

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ
Автор: Менеджер сайта