Як перевірити стан гальмівних колодок авто щоб не запізнитися із заміною?

Promo

Частота заміни автомобільних колодок залежить від багатьох чинників, таких як тип гальмівної системи, вид колодок, стиль водіння, умови дороги тощо. Виробники рекомендують міняти колодки на дискових гальмах кожні 30-60 тисяч кілометрів, на барабанних - від 80 тисяч кілометрів.

Стан гальмівних колодок можна перевірити кількома способами, залежно від типу вашого автомобіля та наявності спеціальних індикаторів. Ось деякі з них:

 • Коли на автомобіль встановлено легкосплавні диски з великими зазорами між спицями, ви можете побачити товщину гальмівних накладок, не знімаючи колеса.
 • Якщо є звукові індикатори, ви почуєте характерний скрип, коли гальмівні колодки зносяться і торкаються дисків.
 • За наявності датчиків зносу, ви побачите тривожну лампочку або повідомлення на приладовій панелі, коли гальмівні колодки потрібно замінити.
 • Якщо у вас немає жодного з цих пристроїв, можна зняти колодки і заміряти їх штангенциркулем. Зазвичай рекомендується міняти колодки, коли товщина накладки стає меншою за 3-5 мм.

Більше інформації на автомобільну тему читайте на сайті компанії Викуп авто Київ в авторському блозі.

Як замінити автомобільні колодки самостійно?

Як самостійно замінити автомобільні колодки
Заміна автомобільних колодок це нескладний, але гранично відповідальний процес. Заміну можна виконати самостійно, якщо у вас є необхідні інструменти і матеріали. Ось основні кроки, які потрібно зробити:

 • Підберіть правильні гальмівні колодки для вашої машини, враховуючи марку, модель, рік випуску і цінову категорію. Колодки можна купити в магазині запчастин або дилерському центрі.
 • Переконайтеся що машина охолола, якщо ви недавно їздили на ній. Супорти, колодки і гальмівні диски можуть бути дуже гарячими і обпекти вас під час торкання.
 • Ослабте гайки, що утримують колесо, приблизно на дві третини ходу. Не знімайте відразу всі колеса, а почніть або з передніх, або з задніх.
 • Обережно підніміть машину домкратом і зафіксуйте її підставкою. Зніміть колесо повністю.
 • Зніміть болти супорта за допомогою накидного гайкового ключа відповідного розміру. Збризніть їх WD-40, якщо вони туго відкручуються. Підвісьте знятий супорт на пружині підвіски або іншій відповідній деталі.
 • Вийміть старі колодки і очистіть місце посадки нових колодок щіткою з щетиною. Встановіть нові колодки і зафіксуйте їх пружинами або тросом ручника, залежно від типу гальмівної системи.
 • Поверніть супорт на місце і закріпіть його болтами. Повторіть процес для інших коліс.

Як часто потрібно міняти автомобільні колодки?

Автомобільні колодки
Частота заміни автомобільних колодок залежить від багатьох чинників, таких як тип гальмівної системи, вид колодок, стиль водіння, умови дороги тощо. Виробники рекомендують міняти колодки на дискових гальмах кожні 30-60 тисяч кілометрів, на барабанних - від 80 тисяч кілометрів. Є інші ознаки, за якими можна визначити, коли колодки зношені і потребують заміни.

Якщо ви чуєте скрип, свист або тертя під час гальмування, якщо педаль гальма стала м'якшою або важчою, якщо автомобіль тягне вбік під час гальмування, або якщо ви бачите, що товщина накладок менша за 3 міліметри. Якщо ви помітили хоча б один із цих симптомів, то слід звернутися в автосервіс або замінити колодки самостійно.

Коли автомобіль потребує ремонту, це тягне за собою фінансові витрати. У разі необхідності істотних і невиправданих вкладень, можна звернутися за послугою автовикуп Київ в компанію Автокеш. Фахівці оцінять машину онлайн і куплять авто в день звернення.