Як підготуватися до огляду у гінеколога

Promo
Запорука жіночого здоров’я – регулярні профілактичні огляди у гінеколога.

Неправильне харчування, сучасний клімат, шкідливі звички сильно впливають на фізичне здоров’я жінки. Найбільшою проблемою жіночих хвороб є недотримання профілактичних оглядів у гінеколога. Сьогодні із гінекологічними хворобами до лікарів звертаються навіть дуже молоді дівчата. Навіть якщо у вас немає скарг на своє здоров’я, слід відвідувати гінеколога раз на 6-12 місяців. Тому дуже корисним буде позбутися від страху перед лікарем та знати рекомендації перед візитом до спеціаліста.

Правила гігієни перед візитом до гінеколога

Перед відвідуванням спеціаліста необхідно дотримуватися звичної для вас гігієни. Тож, достатньо буде просто прийняти душ. Від додаткових водних процедур та спринцювань слід відмовитися, бо все це може призвести до неправильних результатів аналізів. Особливо це стосується пацієнток, яких турбують виділення. Також  перед оглядом бажано сходити в туалет, бо гінеколог може проводити пальпацію натискаючи на низ живота, що (як мінімум) призведе до дискомфортних відчуттів. 

Не забудьте про менструальний цикл

При плануванні візиту до гінеколога необхідно систематизувати свій менструальний цикл. Адже перше питання, яким цікавиться спеціаліст – це дата останніх місячних та середня тривалість циклу.

Також заздалегідь подумайте про ваш анамнез – чи були у вас гінекологічні патології тощо. Краще принести на огляд результати попередніх аналізів та УЗД. Обов'язково попередьте лікаря, якщо ви приймаєте гормони або антибіотики. Ця інформація допоможе уникнути недостовірних результатів діагностичних досліджень.

Відвідати лікаря-гінеколога можна будь-якого дня менструального циклу, якщо є скарги. Якщо огляд профілактичний, то краще прийти на огляд на початку циклу. Також перед візитом до лікаря слід придбати гінекологічний набір для огляду, його можна знайти у будь-якій аптеці.

Огляд у гінеколога: що потрібно знати

Занотуйте ваші питання

Якщо ви хвилюєтеся перед візитом до гінеколога, то є велика ймовірність, що ви просто забудете питання, які вас турбують. Це нормальна ситуація, але краще підготуватися заздалегідь аби уникнути незручностей під час огляду. Подумайте над вашими питаннями, можливо вас турбують виділення незвичного кольору, болі внизу живота або ваш настрій змінюється кожну хвилину. Пам'ятайте, що не буває поганих питань!

Дуже важливо знайти лікаря, якому ви зможете довіряти та будете себе почувати комфортно. Ні в якому разі не приховуйте нічого від гінеколога, адже його задача – об'єктивно оцінити стан вашого здоров'я та допомогти вам.