Як працюють трекові світильники?

Promo

Стриманий дизайн, високі технічні характеристики й економічність у роботі зробили трекові світильники неймовірно популярними останнім часом. Вони можуть монтуватися навіть тоді, коли встановлення інших освітлювальних приладів неможливе.

З чого складаються трек системи?

Основний елемент освітлювального приладу - шинопровід або трек, що являє собою алюмінієвий довгий профіль з ізольованими контактами всередині. Саме через нього здійснюється подача електрики. З торців компонента розташовані декоративні заглушки. Поставляється трековий світильник найчастіше укомплектований спеціальними кріпленнями і підведенням живлення.

Трек системи бувають одно- і трифазовими. Відрізняються вони між собою кількістю контактів, на які подається електрика для роботи світильників. Від кількості фаз залежить те, якими вимикачами управляються освітлювальні прилади, а також можливості створення різних груп пристроїв. Чим складніша трек система, тим вона функціональніша, надійніша і простіша в управлінні.

Крім традиційних трекових світильників з прямим шинопроводом, випускаються моделі з вигнутим або хвилеподібним основним елементом. Контакти в таких варіантах розміщені зовні корпусу. Це дає змогу надавати трекам абсолютно будь-яку форму. На практиці найбільшої популярності набули моделі циліндричної форми.

Область застосування

Спочатку трек-системи використовували виключно в оформленні великих торгових центрів, виставкових центрів і павільйонів, магазинів. На даний момент вони стали популярними в дизайні інтер'єрів житлових приміщень в якості основного або додаткового джерела освітлення. Особливо добре таке освітлення підходить для різноманітних ніш, кутів і стін.

Трекові світильники одночасно можуть виконувати декоративну і функціональну опцію. Вони дають змогу зонувати приміщення і нерідко використовуються над робочою зоною, стільницями у квартирах-студіях. Деякі системи випускаються для встановлення з підвісними прожекторами і світильниками. Функціонал використання трек систем набагато ширший, ніж звичайних люстр.

Таке освітлення нерідко використовують у майстернях, гаражах, оранжереях. У кожному разі освітлювальні прилади під трекову систему підбираються залежно від місця монтажу.

Принцип встановлення

Монтаж системи допускається виконувати самостійно. Це зумовлено простотою роботи зі встановлення. Шинопровід можна вкорочувати або з'єднувати з іншим. Головне, дотримуватися правильної полярності. Якщо немає достатніх знань, таку роботу слід довірити професіоналу. Це виключить ймовірність замикання.

Кріплення шинопроводу до поверхні здійснюється саморізами. Його висоту можна регулювати за допомогою спеціальних підвісів. На одній шині встановлюється кілька світильників. Вони випускаються різної фактури, потужності та конфігурації. Монтовані світильники можна обертати, пересувати.