Як правильно очищати римські штори?

Promo

Ми звикли до традиційних штор та фіранок на вікнах. Але є сучасна і набагато практичніша заміна – римські штори. Вони набагато зручніші, економлять місце біля вікна, дозволяють затемнити приміщення або дати доступ світлу. А виглядають римські штори зовсім не так строго, як ролети або жалюзі, а більш затишно і по-домашньому. Гарні складки таких штор можуть прикрасити будь-яке приміщення та надати йому родзинку. Але як же доглядати римські штори, щоб не пошкодити їх? Розповідаємо!

Як прати римські штори

Важливо запам'ятати перше правило: римські штори не можна прати в пральній машинці! Якщо ви вивчите інструкцію з догляду, саме цей пункт буде написано першим. Замовляючи штори, вас обов'язково проконсультують щодо догляду за ними. Але будь-які подібні конструкції і навіть саме полотно не можна прати у пральній машинці. Його треба очищати сухим способом чи прати руками.

Але це зовсім не буде проблемою, тому що доглядати римські штори дуже просто. Саме полотно ролетів, рулонних та римських штор стійке до забруднення. Воно може бути додатково просочене рідиною, що відштовхує вологу або жир. Такі штори мають антистатичні властивості – вони не притягують пил. Але чистити штори час від часу все ж таки доведеться. І тут все залежатиме від складу матеріалу.

  • Бамбук

Бамбукове полотно і подібні до нього (наприклад, джут або пергамент) дуже погано переносять вологість. Їх бажано взагалі не мочити. Якщо потрібно вологе миття, воно робиться тільки на забруднених ділянках, за допомогою губки, і дуже швидко, щоб волога не впливала на полотно довгий час. Потім полотно протирають насухо або висушують феном. Римські штори з бамбука та подібних матеріалів можна чистити, навіть не знімаючи з карнизу. Пил протирайте м'якою щіткою або пройдіться по полотну пилососом. Багато плям на тканині можна видалити за допомогою спеціальних сухих засобів для чищення.

  • Тканина

Тканинні римські штори можна прати, але не в машинці. Їх обов'язково потрібно зняти з карнизу, залишивши тільки полотно і вийнявши всі ущільнювачі та направляючі. Якщо тканина не оброблена додатковими складами, її можна замочити на півгодини. Використовуйте м'які мильні засоби. Прямо у воді пройдіться по полотну м'якою щіткою або губкою. Не тріть тканину пальцями і не тисніть її. Віджимати полотно не можна. Прополощіть його і повісьте, дайте воді стекти. Коли вода стече, розкладіть тканину горизонтально та розгладьте. Залишіть висихати, а потім повісьте вертикально на карниз.

Корисні поради

А ось ще декілька корисних порад щодо догляду, завдяки яким ви не пошкодите штору, ефективно очистіть її, і вона прослужить вам довго:

  • краще регулярно і часто чистити штору сухим способом, а вологе чищення або прання проводити тільки у разі сильного забруднення;
  • не робіть вологе чищення вертикально у підвішеному стані, знімайте штору з карниза;
  • не використовуйте агресивні засоби для чищення, жорсткі пральні порошки, засоби для виведення плям і відбілювачі;
  • не періть штору в пральній машинці, навіть якщо вам здається, що полотно витримає прання;
  • в ідеалі найкраще віддавати римські штори в хімчистку для професійного та безпечного догляду.