Як правильно підібрати шампунь?

Promo

Представниці прекрасної статі, які приділяють своїй зовнішності особливу увагу, розуміють особливості своєї шкіри та волосся, знають, яка їй підходить косметика і який шампунь краще вибрати. Але в організмі можуть відбуватися зміни, пов'язані з віком, захворюваннями, гормональною перебудовою під час вагітності або пубертатного періоду, клімаксу і т.д. Крім того, доглядові засоби для волосся розрізняються за призначенням, тому важливо визначити, які з них підходять саме вам у конкретний період часу.

Як правильно підібрати шампунь: ключові критерії вибору шампуню для волосся 

Неправильно підібраний засіб може серйозно нашкодити волоссю та ускладнити життя. У питанні, як вибрати шампунь для волосся, акцентувати увагу важливо відразу на кількох факторах. Теоретично це засіб для видалення бруду, жирових та пилових частинок із пасм, шкіри голови. Але склад має бути ще й таким, щоб знімати статичну електрику з волосків.

До кожного складу засобу входять:

 • вода – основа шампуню;
 • ПАР – його кількість може становити до кількох десятків відсотків загального обсягу. Ідеально коли концентрація активних поверхневих речовин не перевищує 5%;
 • консерванти – компоненти, які відповідають за тривалий термін зберігання косметичного продукту. Але чим їх менше, тим краще та безпечніше для волосся;
 • цитрат натрію - речовина, що визначає рН засобу. Нейтральний показник – 7;
 • згущувач – компонент, що відповідає за економну витрату та щільність засобу;
 • силікон – для обтяження структури, блиску та гладкості волосся. Шампунь із таким компонентом можна використовувати вкрай рідко;
 • добавки – лікувальні, що доглядають, зміцнюють. Це можуть бути екстракти рослин, кератин, олії, протеїн, вітамінний комплекс;
 • ароматизатори - речовини, що покращують запах і надають волоссю легкий аромат.

У деякі види шампунів виробник додає піноутворюючий компонент, який не тільки не приносить користі, а й може нашкодити волоссю. Агресивні хімічні речовини сушать шкіру голови, вимивають креатинін, порушують природний кислотно-лужний баланс структури. У результаті волосся надмірно пушиться, січуться кінчики, відбувається прискорене забруднення шкіри голови.

Оптимальний склад визначається залежно від типу волосся, але краще заздалегідь вивчити склад та знайти засіб із мінімальною концентрацією агресивних хімічних речовин.

Безпрограшним рішенням може стати ізраїльська косметика для волосся. Безпечний преміальний склад цих засобів забезпечує волоссю комплексний догляд та на клітинному рівні наповнює їх здоровʼям.

Як підібрати шампунь для волосся залежно від призначення засобу? 

Шампуні завжди призначені для різного типу волосся

Засоби бувають рідкими, геле- або кремоподібними, різної концентрації. Шампуні завжди призначені для різного типу волосся – сухого, жирного комбінованого, тонкого, пофарбованого. Якщо на флаконі написано: «Для будь-якого типу волосся», це лише маркетинговий хід, так засіб не працює. Також грає роль рівень рН та склад. Шампунь може містити велику кількість всіляких компонентів, але основа всього – це його миючі властивості, що забезпечуються поверхнево-активними речовинами (ПАР).

Як вибрати шампунь за рівнем рН?

Склад може мати різний кислотно-лужний баланс – з більшою концентрацією у той чи інший бік, або нейтральний. За параметром рН можна визначити свій тип шампуню:

 • до 7: нейтральний, м'який, безпечний, підходить для дітей та людям з чутливою шкірою голови;
 • від 7 до 8: агресивніший склад, призначений для жирного типу волосся;
 • від 4 до 6: для сухого волосся, січених кінчиків після маніпуляцій з хімічними речовинами.

Щоб зрозуміти, який обрати шампунь для волосся залежно від рН можна подивитися, що вказано на етикетці. Але, на жаль, далеко не всі виробники прописують в інструкції цей параметр. Крім того, до складу можуть входити інші компоненти, які матимуть власне кислотне середовище. Тому іноді доводиться обирати методом спроб і помилок. Якщо після миття волосся не піддається розчісування, на дотик жорстке і шорстке, склад занадто лужний. При швидкому забрудненні та ефекті жирного блиску – занадто кислотний.

Як вибрати шампунь для жирного волосся?

Залежно від стану волосся потрібно підібрати такий засіб, який надаватиме максимальний догляд без пошкоджуючих факторів. Наприклад, для жирного волосся, за наявності лупи та виділенні занадто великої кількості себуму підійдуть склади, що містять екстракти лимона та м'яти, дьоготь. Їхнє завдання – зберегти ліпідну плівку, звузити пори, відновити живлення та зволоження. Це себорегулюючі засоби з ефектом детоксу та усунення лупи.

Як вибрати шампунь для сухого волосся?

Для сухого та ламкого волосся підійдуть склади з кератином, протеїнами, ефірними та лікувальними маслами. Нерідко така структура волосся супроводжується появою лупи. В такому випадку засіб повинен надавати «протизапальний» ефект. Таким чином косметичний продукт запобігає посіченню кінчиків волосся, відновить водний баланс локонів та очистить шкіру від лусочок епідермісу.

Як вибрати відтінковий шампунь?

Практично всі засоби такого типу мають сильний ефект, що підсушує волосся. Саме, тому користуватися ними можна нечасто. Вибирати відтінковий шампунь потрібно за критеріями:

 • тон: важливо грамотно підібрати свій колір, щоб пасма не позеленіла, коли очікується легкий попелястий ефект;
 • структура: відтінкові засоби підходять будь-якому волоссю, крім сивого;
 • склад: вміст активних речовин, що, наприклад, зволожують, кондиціонують, та зміцнюють волосся.

Відтінкові засоби дають лише тимчасовий ефект колорування. Таким чином волосся не пошкоджується так сильно, як від хімічного фарбування, і ви можете частіше експериментувати із кольором.