Як правильно приймати снодійні препарати?

Promo

Життя наповнене різноманітними стресовими ситуаціями, тому проблеми із засипання зустрічаються все частіше. Звичайно, люди можуть користуватися класичними методами боротьби із безсонням у вигляді гарячих ванн, дотримання здорового образу життя, медитації, фізичних вправ і т. п., але часто трапляється, що такі способи або мають короткотривалий ефект, або взагалі не допомагають у вирішенні проблеми.

В такій ситуації варто звернутися до лікаря за консультацією та придбати снодійні препарати, які за відносно короткий період виконують свою справу. Варто не намагатися регулювати дози самостійно, особливо коли мова йде про значне збільшення кількості пігулок, адже такий підхід до лікування може спричинити інтоксикацію організму та інші неприємні наслідки, спричинені передозуванням.

Снодійне: особливості таких ліків і специфіка прийому

Зазвичай лікарі призначають препарати вищезгаданого типу на період до 14 днів, адже вони швидкодіючі та застосовуються лише у випадку необхідності для усунення симптоматики. Тривалий безконтрольний прийом може мати негативні наслідки для здоров'я та викликає звикання (й суттєве зменшення ефективності). Звичайно, мова йде про фармакологічні препарати, а якщо говорити про ліки на трав’яній основі, то у такому випадку вірогідність звикання та зменшення терапевтичного впливу дуже низька.

  • Валеріана відома не лише тим, що має чималий заспокійливий ефект, але і тим, що допомагає зменшити менструальні болі, позбавитися від кишкових розладів і т. п.;
  • Звіробій не лише дієвий при депресії, але і сприяє кращому загоєнню ран;
  • Хміль позитивно впливає на стан нервової системи і на роботу кишківника;
  • Лимонна меліса крім м'якого седативного ефекту значно зменшує болі в кишківнику.

Всі заспокійливі засоби мають свої особливості, тому перед прийомом важливо ознайомитися із рекомендаціями виробника (а ще краще обговорити прийом із лікарем) і чітко слідувати цим рекомендаціям. Зазвичай заспокійливі та снодійні таблетки починають діяти через 15-30 хвилин, тому варто випивати їх приблизно за півгодини до того, як лягати спати. Головне розслабитися і намагатися викинути із голови всі думки, насолоджуючись тишею і спокоєм. Варто зазначити, що згадані типи препаратів можуть продаватися як у таблетках, так і у краплях, тому варто обрати для себе найкращий варіант, відштовхуватися від уподобань і комфорту прийому.