Як вибрати правильні шини для вашого автомобіля: поради для новачків

Promo
Як вибрати правильні шини для вашого автомобіля: поради для новачків

Купуючи шини диски на автомобіль потрібно знати, яким критеріям приділити особливу увагу. Від правильного вибору залежить, наскільки зручно водій зможе керувати машиною, безпека його та інших учасників дорожнього руху.

Сезонність

Починати варто із сезонності покришок. На шинному ринку резину купити можна для літнього або зимового періоду. Різниця між ними – у компонентах суміші, з якої виготовляються покришки. Це означає, що літні шини взимку, а зимові влітку експлуатувати не можна.

Тип протектора

Тут три варіанти, кожен з яких по-своєму хороший при експлуатації у певних умовах:

  1. Симетрично ненаправлений. Класичний тип шин, який найчастіше купують водії. Вони найдешевші за ціною, володіючи при цьому гарною маневреністю і високою стійкістю до зносу. Підходять водіям, які нечасто виїжджають за межі населених пунктів. І немає жодної різниці, на який бік авто такі скати встановлювати – це найкращий варіант для запаски.
  2. Симетрично спрямований. Агресивний малюнок дозволяє розганяти машину до великих швидкостей, гарантуючи ефективне зчеплення із сухою та вологою дорогою. По всій площі контактної плями в різні боки спрямовані канавки, через які рідина швидко виводиться назовні. Варто враховувати напрямок стрілки на боковині – вона вказує, як правильно встановлювати шини, щоб отримати максимальний ефект.
  3. Асиметричний. Протектор розділений двома різнотипними малюнками. На зовнішній частині (у маркуванні позначається, як Outside) розташовані більш габаритні блоки, які забезпечують хорошу стійкість у поворотах. Внутрішня сторона (Inside) відрізняється м'якістю, по всій цій частині розташовані канавки для водовідведення. Вартість таких шин вища, але й якість їх відповідна.

Розмірність

Третій крок – типорозмір. Шини купити потрібно того розміру, який вказаний у техпаспорті виробника авто. При виборі гуми потрібно подивитися на боковину, де набиваються її технічні параметри. Наприклад, 205 55 r16, де:

  • 205 – ширина шини в міліметрах;
  • 55 – відсоток висоти до ширини (профіль);
  • R – радіальна конструкція;
  • 16 – діаметр диска у дюймах.

Експерименти бажано не застосовувати. Якщо купити резину не того розміру, погіршиться керованість та стійкість авто на трасі, прискориться процес зношування протектора та зростуть паливні витрати.

4.     Індекс навантаження та швидкості

Індекс навантаження та швидкості вказується числами та латинською літерою відразу після основних параметрів шин. На прикладі виглядає так – 88H, 91T та інші.

Перше значення – максимально допустима вага, яку може витримувати одна шина. Тут враховується загальна маса автомобіля, включаючи всіх людей у салоні. Літера – показник граничної швидкості, на якій автогума здатна демонструвати свої найкращі якості.

Тобто, любителям швидкої їзди потрібно купувати шини із підвищеним індексом швидкості. Якщо планується регулярне перевезення важких вантажів, варто шукати резину з високим індексом навантаження.

Висновок

Це основні фактори, які необхідно враховувати при купівлі шин. Ще багатьом водіям важливий бренд-виробник – чим відоміша компанія, тим кращими показниками гума радує на автотрасі.

Новачкам-автомобілістам, які вперше будуть купувати резину на авто, варто проконсультуватися зі спеціалістами. Вони допоможуть підібрати комплект шин, які найкраще підходять під конкретні умови експлуатації.

Щоб покришки вірою та правдою прослужили довше, разом із ними потрібно купити диски. Вони захистять шини від різних пошкоджень і покращать зовнішній вигляд будь-якої марки автомобіля.

Теги: