Які бувають склянки?

Promo

У сервіруванні столу важливу роль відіграють склянки. Цей посуд використовується як для алкогольних, так і безалкогольних напоїв. Тому досить складно без них уявити застілля з друзями та щоденні трапези. Склянки для води мають вигляд циліндричних судин без ручок, які відрізняються невеликою вагою та зручністю у використанні. Однак сучасні місткості можуть бути виконаними не тільки в класичному вигляді, а й у різних незвичайних дизайнерських рішеннях. Завдяки цьому вони здатні стати справжньою окрасою кухні чи вітальні. У чому полягають основні відмінності посуду між собою, поговоримо далі більш детально.

Місткість склянок для води та напоїв

Склянки між собою відрізняються по висоті, об'єму та діаметру. Тому вони ідеально підходять не тільки для води, але і для багатьох інших напоїв, приготованих на основі фруктів, соку та ягід. Класичні грановані моделі мають об'єм 200-250 мл. Але у продажу представлені фужери з більш скромним обсягом – 160-300 мл. Більш місткі келихи можуть вмістити в себе до 850 мл. Такі одиниці застосовуються для ігристих вин чи подачі пива.

Матеріали виготовлення склянок

При виробництві склянок та келихів можуть бути використані різні матеріали, серед яких:

  1. Кришталь. У цю категорію входять тонкі та витончені склянки, які характеризуються сліпучим блиском. Тому часто подібні моделі використовують для урочистих заходів. При цьому варто відзначити приємне мелодійне звучання у разі торкання фужерів.
  2. Скло. Якщо порівнювати з кришталевими моделями, скляні більш важкі і відрізняються меншою міцністю. Але якщо говорити про загартоване скло, такі варіанти відрізняються довговічністю і стійкістю до механічних впливів.
  3. Папір. Так, такий посуд не використовують на урочистих заходах. Але при цьому такі склянки ідеально підходять для пікніків та відпочинку на природі.
  4. Пластик. Виходячи з товщини та щільності матеріалу, склянки можуть бути призначеними як для одноразового, так і багаторазового використання. Також мають велику популярність під час відпочинку на природі.

Особливості застосування склянок

Подібний посуд відрізняється між собою не тільки конструкційними особливостями, а й призначенням та особливостями використання:

  1. Склянки з подвійним днищем. Такі місткості використовуються як термос, тому що вони дають можливість зберегти напої теплими більш тривалий час. За рахунок подвійних стінок посуд перешкоджає нагріванню холодних коктейлів. Тому подібні склянки є чудовим вибором, якщо ви хочете забезпечити ефектну подачу різних кавових напоїв.
  2. Хайбол. Це високі склянки, що мають циліндричну форму. Можливе використання не тільки для подачі коктейлів, а й свіжих соків та безалкогольних напоїв.
  3. Олд-фешнд. У цьому випадку йдеться про широкі склянки, оснащені товстим днищем. Застосовується такий посуд для розливу алкогольних напоїв. Переважно на такі склянки наливають віскі з льодом.
  4. Шоти. Незважаючи на те, що цей посуд зовсім не відноситься до склянок, зовні місткості мають багато спільного з місткостями для води. Переважно такі склянки використовують для розливу міцного алкоголю.
  5. Армуду. Це національна азербайджанська склянка, яка зовні багато в чому схожа з бутоном квітки, що відкрився. Такий посуд використовується для подачі чаю та кави.

Незалежно від типу посуду, якому ви надаєте перевагу, купити склянки ви можете на сайті oneprice.ua. В інтернет-магазині представлений широкий асортиментний ряд, завдяки чому відповідний варіант знайдеться на будь-який смак та гаманець.