Безпружинні матраци: особливості вибору
PromoЯкість відпочинку є одним із ключових аспектів здорового життя. Важливим фактором, що визначає якість сну, є наше спальне місце. Все більшої популярності набирають безпружинні матраци. Вони мають низку переваг і забезпечують комфортний відпочинок на вищому рівні.
Що таке безпружинні матраци та чим вони хороші
Ортопедичні безпружинні матраци особливі тим, що виробляються без використання металевих підтримуючих деталей у своїй конструкції. Замість цього вони мають спеціальні наповнювачі, що дозволяють досягти необхідної жорсткості та бажаних характеристик для користувача.
Переваги:
- Переносність: легкі й компактні, їх зручно перевозити, зберігати й перекладати.
- Безшумність: не мають неприємного скрипу під час використання.
- Ортопедичний ефект: корисні для хребта.
- Збереження форми: здатні зберігати свою базову форму протягом тривалого періоду експлуатації.
- Простий догляд: потребують лише одне профілактичне прання на рік.
- Висока міцність: підходять як для дорослих, так і для дітей, забезпечуючи надійну підтримку.
- Довговічність: вироблені з міцних матеріалів, що гарантує їхню тривалу службу.
Правильний вибір матраца для спального місця дарує можливість насолоджуватися глибшим і комфортнішим сном, а прокидатися зі свіжістю та енергією в тілі.
Види безпружинних матраців
Матраци цього типу можна розділити на три основних види:
- монолітні;
- листкові;
- комбіновані.
Монолітні моделі без пружин є відмінним вибором для тих, хто шукає ортопедичний матрац невеликої товщини. Вони складаються з єдиного блоку, мають різні рівні жорсткості залежно від матеріалу.
Листкові вироби є актуальним вибором для тих, хто шукає матрац із найбільшою товщиною й можливістю швидкого складання. Вони зазвичай виготовляються з екологічних матеріалів.
Комбіновані матраци — це універсальне рішення для сну. Їхньою особливістю є двостороння конструкція, що дозволяє насолоджуватися оптимальним ступенем жорсткості.
Які критерії важливі під час вибору безпружинного матраца
Аби вибрати оптимальний варіант, варто звернути увагу на:
- розміри: на односпальне ліжко підходить ширина 80–120 см і довжина 190–200 см, для двоспального — 140–200 см і 190–200 см відповідно;
- двобічність: можливість спати на обох сторонах матраца та збільшити тривалість його використання;
- ортопедичний ефект: збереження фізіологічного положення хребта під час сну, запобігаючи проблемам зі здоров'ям і безсонню;
- водонепроникність: захист від вологи та рідини завдяки спеціальному чохлу.
Також матраци різняться своєю жорсткістю. М'які моделі гарантують комфорт та розслаблення, підходять для людей старше 50 років та з вагою більше ніж 55 кг. Середні рекомендуються для людей віком 20–40 років, які не мають проблем опорно-рухового апарату. Жорсткі матраци підходять для тих, хто має вагу більше ніж 90 кг, підлітків та людей із захворюваннями спини. Двосторонні моделі мають поєднання м'якої та жорсткої сторін. Зональні створені з декількох шарів піни з різною жорсткістю для рівномірного розподілу навантаження на тіло.