Безпружинні матраци: особливості вибору

Promo

Якість відпочинку є одним із ключових аспектів здорового життя. Важливим фактором, що визначає якість сну, є наше спальне місце. Все більшої популярності набирають безпружинні матраци. Вони мають низку переваг і забезпечують комфортний відпочинок на вищому рівні.

Що таке безпружинні матраци та чим вони хороші

Ортопедичні безпружинні матраци особливі тим, що виробляються без використання металевих підтримуючих деталей у своїй конструкції. Замість цього вони мають спеціальні наповнювачі, що дозволяють досягти необхідної жорсткості та бажаних характеристик для користувача.  

Переваги:

 1. Переносність: легкі й компактні, їх зручно перевозити, зберігати й перекладати.
 2. Безшумність: не мають неприємного скрипу під час використання.
 3. Ортопедичний ефект: корисні для хребта.
 4. Збереження форми: здатні зберігати свою базову форму протягом тривалого періоду експлуатації.
 5. Простий догляд: потребують лише одне профілактичне прання на рік.
 6. Висока міцність: підходять як для дорослих, так і для дітей, забезпечуючи надійну підтримку.
 7. Довговічність: вироблені з міцних матеріалів, що гарантує їхню тривалу службу.

Правильний вибір матраца для спального місця дарує можливість насолоджуватися глибшим і комфортнішим сном, а прокидатися зі свіжістю та енергією в тілі.

Види безпружинних матраців

Матраци цього типу можна розділити на три основних види: 

 • монолітні;
 • листкові;
 • комбіновані.

Монолітні моделі без пружин є відмінним вибором для тих, хто шукає ортопедичний матрац невеликої товщини. Вони складаються з єдиного блоку, мають різні рівні жорсткості залежно від матеріалу. 

Листкові вироби є актуальним вибором для тих, хто шукає матрац із найбільшою товщиною й можливістю швидкого складання. Вони зазвичай виготовляються з екологічних матеріалів. 

Комбіновані матраци — це універсальне рішення для сну. Їхньою особливістю є двостороння конструкція, що дозволяє насолоджуватися оптимальним ступенем жорсткості.

Безпружинні матраци

Які критерії важливі під час вибору безпружинного матраца

Аби вибрати оптимальний варіант, варто звернути увагу на:

 • розміри: на односпальне ліжко підходить ширина 80–120 см і довжина 190–200 см, для двоспального — 140–200 см і 190–200 см відповідно;
 • двобічність: можливість спати на обох сторонах матраца та збільшити тривалість його використання;
 • ортопедичний ефект: збереження фізіологічного положення хребта під час сну, запобігаючи проблемам зі здоров'ям і безсонню;
 • водонепроникність: захист від вологи та рідини завдяки спеціальному чохлу.

Також матраци різняться своєю жорсткістю. М'які моделі гарантують комфорт та розслаблення, підходять для людей старше 50 років та з вагою більше ніж 55 кг. Середні рекомендуються для людей віком 20–40 років, які не мають проблем опорно-рухового апарату. Жорсткі матраци підходять для тих, хто має вагу більше ніж 90 кг, підлітків та людей із захворюваннями спини. Двосторонні моделі мають поєднання м'якої та жорсткої сторін. Зональні створені з декількох шарів піни з різною жорсткістю для рівномірного розподілу навантаження на тіло.