Брезент чи плівка ПВХ: що обрати для тенту вантажівки

Promo
Фото: tentstroy.com Фото: tentstroy.com

Зараз і кроку не можна ступити, щоб не зіткнутися з тентами. Вони буквально підстерігають нас усюди: на дачі у друзів, у кафе за рогом, на пляжі або навіть на концерті чи на трибуні футбольного поля.

Крізь, де потрібен захист від опадів та й навіть від сильного вітру  – «працюють» тенти. Але тимчасового даху для захисту потребують не тільки люди, але й автомобілі. І не стільки сама автівка, скільки те, що в ній перевозять.

Чи може щось бути дорожчим – особливо в нинішній, воєнній, ситуації, – ніж зібране зерно? Це й насправді золото: скільки праці, сил, а іноді – і здоров'я витратили сільгоспники, щоб його зібрати. Але зібране – не значить доставлене, перевезене. Для захисту врожаю невеликої кількості під час перевезень варто мати спеціальний тент на полуприцеп зерновоз .

Але як та з якого матеріалу його обрати?

Порівнюємо та обираємо

Не будемо брати до уваги тарпаулін – він не має достатнього терміну служби, при інтенсивній експлуатації тент з тарпауліну може послугувати вам тільки рік. Так, він дешевший, але ж вам відомий вислів: «Скупий платить двічі»? 

Тому порівняємо «вічну класику» – брезент та новий матеріал для тентів, який зараз набув популярності, – плівку ПВХ. 

1. Строк служби. Якщо брезент при регулярній експлуатації може прослужити вам 2 сезони, то строк служби тенту з ПВХ – 5-7, а коли бережливо відноситися – 10-15 років.
2. Усадка. Брезент дає 10-15 %, плівка ПВХ – 0,5 %.
3. Залежність від температури та вологості. Брезент може дубіти і тріскатися за високої вологості та температури нижче 0°С. Плівка ПВХ зберігає свої якості навіть за температури -30°С.
4. Вплив грибків. Брезент піддається впливу, може псуватися через розповсюдження грибків, плівка ПВХ – ні. 
5. Вологозахисні якості.  Брезент через 5 годин, накопичивши вологу (наприклад, під час дощу), може почати її  пропускати. Плівка ПВХ водонепроникна, тому на 100 % захистить ваш вантаж від дощу та снігу. До того ж брезент, коли накопичує вологу, збільшує свою вагу, а плівка ПВХ – ні. 
6. Догляд.  Забруднюючись, брезент потребує прання, а тент з плівки ПВХ легко миється.
7. Захист від сонячних променів. Брезент при довготривалій дії сонячних променів починає руйнуватися. Плівка ПВХ має одно- чи двосторонне покриття з УФ-захистом.

Де та як шукати якісні тенти з ПВХ

Вирішуючи питання про матеріал для тенту, варто знати, що плівка ПВХ буває різної щільності, і це впливає на її характеристики.

Також строк служби вашого тенту залежить від якості фурнітури.

Щоб не помилитися з вибором матеріалу для тенту, візьміть до уваги, що на ринку зараз багато фальсифікату, тому обирати найдешевше – не найрозумніший вчинок. Варто вивчити пропозиції та обрати ті компанії, які вже багато років працюють на цьому ринку, та уважно почитати відгуки клієнтів.   

Автор: Ірина Мнішек