Чим краще вкрити теплицю

Promo
Фото: sad-ogorod.in.ua Фото: sad-ogorod.in.ua

Про користь теплиці на присадибній ділянці або дачі не варто й говорити: хочеш мати гарну розсаду або отримувати овочі з ранньої весни до пізньої осені – будуй! Здається, складностей з цим небагато, але деякі хитрощі є. Одна з них – правильний вибір матеріалу для вкриття теплиці. 

Матеріали для вкриття теплиці: переваги та недоліки

  1. Скло. Довгий час було найпопулярнішим. Зараз – найдорожче, складне в монтуванні вкриття, потребує системи провітрювання. Водночас – добре пропускає тепло та світло
  2. Полікарбонат. Вартісний, проте довговічний, міцний, водночас – добре пропускає тепло та світло, стійкий до ударів і впливу ультрафіолету. Деякі види його доволі еластичні, що робить їх відносно простими в монтажі.
  3. Плівка. Це найбільш поширений матеріал завдяки його бюджетності та легкості монтажу. До того ж має багато видів, які суттєво різняться за характеристиками, мають своє переваги та недоліки, тому варто розібратися з ними докладніше.  

Види плівок

 Початківці-огородники часто вважають, що плівка для теплиць це звичайна поліетиленова плівка, неміцна, розрахована максимум на один сезон, не дуже добре тримає температуру вночі, утворює конденсат з вологи всередині, що шкодить рослинам, а ще – має властивість накопичувати статичну електрику, а це своєю чергою притягує пил та знижує світлопроникність. Але не поспішайте з висновками. Сучасні виробники налагодили випуск різних видів плівок для теплиць з різними властивостями, різними за товщиною, розміром та ціною. 

  •  Поліетиленова плівка. Може бути в рулонах завширшки від 1,2 до 3 метрів. Плівка на метраж може також бути у вигляді рукава та напіврукава, і при монтажі такої плівки треба буде зміцнити місце вигину скотчем. Ціна її залежить від товщини, для теплиці краще брати 150-200 мікронів, але треба врахувати, що міцність від товщини не залежить. 
  • Стабілізована поліетиленова плівка. Це та, в яку додали спеціальні речовини, щоб покращити деякі властивості – наприклад, «супротив» сонячним променям. Як результат – строк служби підвищується у 2-3 рази, але разом з ціною.
  • Армована плівка. Має своєрідний каркас із скловолокна, завдяки чому стійка до вітру, снігу та навіть граду. Захищає розсаду навіть при приморозках до -5. Але світлопроникність у неї менша, вартість вища, а пил змити важко за рахунок «рельєфу». 
  •  ПВХ-плівка. Еластична, міцна (від 3 до 6-7 сезонів), дуже добре пропускає ультрафіолет та затримує інфрачервоне випромінювання. Вночі та при заморозках під нею зберігається тепло. Але ціна у 2-3 рази вища за поліетилен, та й сильні морози здатні її зруйнувати. А ще її треба мити від пилу та підтягувати.

 Щоб не витрачати зайві кошти, спочатку розберіться з розмірами плівок – бо вони стандартні, а потім будуйте каркас вашої теплиці. При купівлі уважно вивчіть характеристики тієї плівки, яку ви обрали, і обов’язково збережіть бирку від рулону з плівкою – це ваш гарантійний талон.