Чому не варто зберігати фотографію паспорта в телефоні

Promo

Маючи доступ лише до фотографій вашого паспорта, злочинці можуть продати ваші паспортні дані в темному інтернеті. За даними VeePN.

Коли ми думаємо про паспорт, то зазвичай уявляємо собі відпустку та поїздку за кордон. Але багато людей використовують їх як основну форму ідентифікації, чи то для входу в нічні клуби, чи то для купівлі товарів з віковими обмеженнями в супермаркеті, чи то для підтвердження особи при купівлі житла. 

Щоб полегшити собі життя, ви можете зберігати фотографію свого паспорта в телефоні, заховавши її серед знімків з відпустки або останньої фотографії їжі, але чи знаєте ви, що це ставить вашу особистість під загрозу?

Ви піддаєте себе ризику крадіжки особистих даних

Наявність вашого паспорта на фотографіях може бути зручною, коли вам потрібно заповнити форму і ввести свої паспортні дані, але збереження фотографії сторінки паспорта відкриває вам можливість випадково відправити комусь фотографію. Якщо ви хвалитеся своєю подорожжю до Греції з готелем "все включено", ваша остання фотосесія може виявитися не єдиним, чим ви можете поділитися. Важливі деталі завжди можуть потрапити в соціальні мережі. Якщо ви загубите свій телефон або його вкрадуть, ви втратите не лише телефон. 

Подумайте про всю особисту інформацію, яка міститься у вашому паспорті – ваше повне ім'я, дата народження та номер паспорта є золотим квитком для крадіїв особистих даних. Маючи доступ до цих даних, злочинець може відкрити на ваше ім'я банківські рахунки, подати заявку на кредит або використати ваші дані для крадіжки особистих даних. Маючи доступ лише до фотокартки в паспорті, злочинці можуть продати ваші паспортні дані в темному інтернеті. За даними VeePN, копії паспортів були найдорожчим доступним товаром, який коштував близько 600 доларів. Не дивно, що фотографія вашого паспорта є прибутковою можливістю для шахраїв. 

Як захистити свій паспорт

З цифровим посвідченням особи, таким як Yoti або Easy ID, ваші персональні дані надійно зберігаються, і доступ до них маєте лише ви. Удосконалена біометрія дозволяє вам отримати доступ до цифрового посвідчення особи, а іншим – ні, тож навіть якщо хтось заволодіє вашим телефоном, він не зможе отримати доступ до вашої особистої інформації. Ви також зможете відстежувати, з ким і куди ви ділилися своєю інформацією, що забезпечує повну прозорість щодо того, куди були надіслані ваші дані. 

Вони також зручні. Цифрове посвідчення – це ваш ідентифікатор на телефоні, ваші дані у ваших руках і безпечний спосіб довести, ким ви є. Наступного разу, коли вам потрібно буде підтвердити свій вік у кінотеатрі, забрати посилку або довести своє право на роботу при влаштуванні на нову посаду, скористайтеся цифровим посвідченням і залиште паспорт удома в безпеці. Ви можете безпечно поділитися своїми перевіреними даними та лише необхідною інформацією, замість того, щоб відкривати всю сторінку паспорта. 

Тож наступного разу, коли ви захочете сфотографувати сторінку свого паспорта, подумайте двічі та оберіть безпечніший спосіб зберегти та поділитися своєю особистою інформацією.