Лазерна епіляція для жінок і чоловіків: як позбутися небажаного волосся

Promo
Фото: aura-clinic.com Фото: aura-clinic.com
Бритва для гоління, спеціальні креми з «хімією», електричні епілятори, віск, пінцет, смола або цукор – існує багато способів боротьби з підступними волосинами, які ростуть не там, де треба: від обличчя до ніг. Але всі вони діють тимчасово.

Причина «тимчасовості» в тому, що всі ці способи знищують лише саму волосину, а її цибулину залишають, тому вона залюбки виростає знову. До того ж шкіра в результаті цих маніпуляцій стає грубішою, адже у процесі дій вона травмується. 

Принцип лазерної епіляції

Більш надійним – і безболісним – способом позбутися зайвого волосся є лазерна епіляція, адже тут діє інший принцип: руйнується цибулина, з якої росте волосина, разом з капілярами, що її годують, та навіть клітинами-попередниками. 

Часто доводиться чути, що лазерна епіляція позбавляє від небажаного волосся раз і назавжди. Це не зовсім так. За один сеанс можна позбавитися тільки тих волосин, які знаходяться в стані активного росту. Але через деякий час «прокинуться» інші, сплячі, цибулини, і з’являться нові волосини. Саме тому фахівці попереджають, що потрібно від 6 до 10, а в деяких випадках – і до 15 сеансів: усе залежить від зони епіляції, гормонального фону, товщини та кольору волосся.

Ефект від лазерної епіляції тримається все життя лише в деяких випадках, частіше – 4–6 років. Потім курс доведеться повторити, але в скороченому вигляді, адже з кожним застосуванням лазера волосини стають тоншими та слабкішими.

Лазерна епіляція для чоловіків

Прийнято вважати, що видалення зайвого волосся на лиці та тілі – це тільки для жінок, а чоловік повинен бути таким собі брутальним мачо. Але в наш час переваги лазерної епіляції усвідомили навіть чоловіки.

До лазерної епіляції вдаються ті, в кого шкіра систематично подразнюється від гоління. Дехто знайшов свій стиль і свою форму бороди та вусів і, не бажаючи витрачати час та гроші на відвідування барбершопу, видаляє лазером зайве волосся на обличчі.

Фото: no-tattoo.com.ua

Для когось з чоловіків необхідність видалення волосся на тілі  може бути пов'язана із заняттям спортом – наприклад, бодібілдингом. А дехто видаляє волосся у пахвах з міркувань гігієни. 

Варто зауважити, що, як правило, лазерна епіляція для чоловіків потребує більшої кількості сеансів – адже волосся в них більш жорстке та густе.

 Правила лазерної епіляції

Процедура лазерної епіляції має певні обмеження. Одні з них – тимчасові, інші – постійні.

Не рекомендують робити епіляцію:

Якщо у вас цукровий діабет, варикоз, герпес, псоріаз або екзема в гострій формі чи онкологічне захворювання; якщо ви вагітні або годуєте грудьми дитину.

Якщо у вас дуже засмагла шкіра, або ви нещодавно відвідували солярій (у цьому разі краще почекати декілька тижнів).

Якщо ви приймаєте антибіотики.

Якщо вам «заважають» білі або сиві волосини, адже лазерний промінь нагріває волосину та її цибулину за рахунок меланіну (це пігмент, який забарвлює волосся); якщо волосина його не має, то й результату не буде.  

Головне – звертатися тільки до спеціалізованих клінік, де працюють досвідчені фахівці: тільки в такому випадку вам підберуть програму дій залежно від ваших особливостей. 

 

Автор: Ірина Мнішек