Лікарські препарати, вживання яких не рекомендується пацієнтам перед та після проведення операції з імплантації зубів

Promo

Вчення з канадського університету Макгілла провели дослідження, в якому брали участь понад сім сотень пацієнтів різних стоматологічних клінік. На підставі цього дослідження було зроблено висновки, згідно з якими препарати антацидної групи та бета-блокатори можуть безпосередньо впливати на інтеграцію дентальних імплантів у відсталу тканину. Вчені з'ясували, що деякі препарати здатні впливати на здатність клітин кісткової тканини до відновлення, і відповідно впливати на успішність приживання імплантатів.

Говорячи простою мовою - звичайнісінькі таблетки від печії можуть спричиняти неприживання дентальних імплантів (імплантатів). А антигіпертензивні препарати, що приймаються гіпертоніками, навпаки покращують здатність кісткової тканини до відновлення та відповідно зменшують ризик відторгнення імплантів до 0,6 %. Середній показник відторгнення дентальних імплантів близько 5%.

Можна з упевненістю констатувати, що успішність операції з імплантації зубів безпосередньо залежить не тільки від імплантолога, його досвіду та професіоналізму, а й від індивідуальних особливостей сприйняття кісткової тканини чужорідних об'єктів, таких як імпланти, а також загального фізичного та психічного здоров'я пацієнта.

Перш ніж продовжити, давайте розглянемо докладніше що таке імплантація зубів.

З яких елементів складається відновлений штучний зуб:

Імплантація - це вживлення штучного кореня зуба, імпланту, виготовленого з особливих сплавів титану та певної пористості, в кісткову тканину щелепи для подальшого протезування (відновлення) відсутнього зуба за допомогою зубної коронки з кріпленням, що дозволяє встановити її на імплант.

Відновлювати можна як одиничний зуб, на одному імпланті, так і весь зубний ряд, не менше 6-7 імплантів на одну щелепу.

Вся конструкція відновленого зуба на імплантаті складається з трьох основних компонентів:

  • коронка - замінник тіла зуба, що у сучасному вигляді виготовляється як на каркасі з металу (металокерамічна коронка), так і безкаркасної (пресована керамічна коронка).
  • абатмент - основа встановлюється на імплант імплант, служить кріпленням і сполучною ланкою між імплантом і коронкою.
  • імплант (імплантант) - гвинтовий стрижень, виконаний з особового сплаву титану певної пористості (для найкращої інтеграції в кісткову тканину), що замінює конструктивно корінь зуба.

Давайте, все ж таки, повернемося до дослідження вчених, про яке йшлося раніше.

Не заглиблюючись у деталі експерименту, звернемо увагу на результати. Згідно з результатами спостереження більш ніж за сімсот різними пацієнтами, яким провели імплантацію зубів, у період 2007-2015 років, з'ясувалося:

  1. пацієнти, які приймали препарати від печії (антацидні препарати) 6,8% відторгнень.
  2. у контрольній групі, яка не приймала жодних ліків, показник відторгнень склав 3,2%.
  3. пацієнти, які приймали бето-блокатори (гіпертоніки), показник відторгнень імплантів склав всього 0,6%.

Як видно, результати досить вражаючі, але, за словами вчених, для достовірного результату необхідні подальші поглиблені дослідження в цьому питанні. Як і моніторинг контролю над дотриманням регулярної професійної гігієни порожнини рота пацієнтами після імплантації. Проте дослідники впевнені у цьому напрям у дослідженнях дуже перспективно. Так, наприклад, з'ясувалося що лікарські препарати, що приймаються для лікування «печії», так само можуть згубно впливають на загальну всмоктування кальцію кісткою, відповідно збільшувати ламкість кістки та збільшувати ризик її переломів.