Ліки для серця та судин: особливості застосування
PromoПорушення в роботі серцево-судинної системи вимагають швидкої своєчасної терапії. Оскільки від працездатності органу залежить робота всього організму, активність людини та навіть тривалість її життя, препарати для судин і серця має назначати лікар. Для цього необхідно провести лабораторні дослідження та правильно вибрати групу лікарських засобів.
Класифікація препаратів для серця
Серцеві препарати відрізняються за принципом дії та терапевтичним ефектом. Найбільший попит мають профілактичні засоби, котрі покращують роботу серця та судин і запобігають виникненню захворювань системи. Їх призначають як первинне лікування за перших ознак проблем у роботі серцево-судинної системи. Ліки, що містять ацетилсаліцилову кислоту чи антиагреганти, нормалізують процес згортання крові, завдяки чому покращується живлення міокарда та мінімізується ризик утворення тромбів.
В залежності від складу та впливу на організм всі препарати для серця та судин розділяють на:
- Серцеві глікозиди – засоби рослинного походження. Підвищують працездатність м’яза, не допускаючи його перевантаження, усувають аритмію.
- Антиаритмічні – стабілізують серцевий ритм. Зменшують частоту та силу скорочень, провідність частин серця та збудливість м’яза.
- Кардіотонічні – на відміну від антиаритмічних, вони активізують роботу серця та пришвидшують його скорочення. Препарати можуть впливати на ß-адренорецептори, завдяки чому м’яз стає вразливим до дії адреналіну, або зменшувати вироблення ферменту фосфодіестерази, що призводить до посиленого скорочення серця.
- Вазоділататори – ефективні засоби для боротьби з підвищеним тиском. Сприяють розширенню судин, чим забезпечують покращення циркуляції крові. Завдяки цій дії поліпшується насичення серця киснем та знімається зайве навантаження з нього.
Також для покращення роботи серцево-судинної системи лікар може призначити вживання спеціальних вітамінів. Вони сприяють зміцненню серцевого м’яза, перешкоджають утворенню бляшок і тромбів, нормалізують процес циркуляції крові. Дефіцит певних груп вітамінів може спричинити різноманітні порушення в роботі серця, а їх вживання в комплексі профілактичних засобів дозволяє унеможливити виникнення захворювань.
Особливості використання серцево-судинних препаратів
Неправильне лікування здатне призвести до погіршення стану пацієнта та виникнення побічних реакцій. Оскільки серце – один з найважливіших органів, лікувати його необхідно виключно за схемою, призначеною лікарем. Щоб досягти бажаного результату, в процесі терапії повинні враховуватися:
- результати лабораторних досліджень;
- вік та стан здоров’я пацієнта;
- клінічні симптоми захворювання;
- наявність підвищеної чи низької чутливості до певних компонентів.
Дуже важливо врахувати всі фактори, що неможливо зробити в домашніх умовах. Саме тому при виникненні симптомів серцево-судинних захворювань необхідно звернутися до лікаря-кардіолога.