М'яка іграшка для дитини: обираємо улюбленця

Promo
Фото: versii.if.ua Фото: versii.if.ua

Ви пам'ятаєте свою улюблену м'яку іграшку? Ту саму, яка була з вами довгі роки? Саме її ви усаджували поруч із собою за стіл та годували манною кашею; саме їй ви довіряли всі свої образи та розчарування; саме поруч з нею ви засинали та прокидались. І це не завжди була найкрасивіша або найдорожча з ваших іграшок, але  найулюбленіша. Як знайти улюбленця для своєї дитини?

Не важливо, для кого ви обираєте м'яке звірятко – для хлопчика чи дівчинки. Така іграшка – це універсальна річ: її можна дарувати, починаючи з року та – у випадку для дівчат – до 18, а дехто обожнює м'які іграшки аж поки не заведе свою дитину. Але, щоб обрана вами іграшка приносила радість та стала справжнім другом, потрібно обов'язково потурбуватися про її якість, тому краще дитячі іграшки купувати в магазинах, де є можливість уважно все роздивитися та зробити правильний вибір.

Залежно від віку 

Малюкам від 2 до 3 років краще обирати легкі та невеликі за розміром  – 10–40  см –  іграшки з м'якого натурального матеріалу, тоді малюк зможе легко її підняти. Краще, щоб вони також були натуральних кольорів та не дуже яскраві, а ворс – коротким, тому що у довгому легко накопичуються мікроби. 

Фото: derevo-kazok.org

До того ж діти в цьому віці полюбляють пробувати все «на зуб» у прямому значенні цього слова, тому краще, щоб в іграшки не було дрібних деталей – тоді менше шансів, що дитина щось відірве та покладе до рота.

Діткам від 3 до 5 років потрібна більш натуральна та деталізована, менш узагальнена іграшка, яка нагадує справжнє звірятко – собачку, котика, ведмедика. Розмір її може бути більший – до 40 см. У цьому віці діти починають спілкуватися з іграшкою, вигадувати для неї якісь ситуації, тому це дуже важливий етап – адже завдяки іграшці дитина вчиться піклуватися про інших.   
У дітей віком від 6 до 8 років, звичайно, краще запитати, що вони хочуть собі у подарунок, –  адже в цьому віці багато залежить від захоплень дитини. 

Фото: derevo-kazok.org

Вік від 9 до 12 років – складний. У цьому віці дівчатка люблять щось модне та яскраве. Їм часто подобаються м'які іграшки великого розміру. Вивчіть, що в моді, та виберіть щось цікаве, з яскравим декором. А ось хлопці часто-густо продовжують грати зі старими улюбленцями, не сприймаючи нові іграшки. 

Увага – на якість

Щоб м'яка іграшка принесла дитині радість, потрібно особливу увагу приділити якості. Уявіть, як буде розчарована дитина, якщо в перші ж дні в її друга відірветься лапа, вухо або розійдеться шов та почне випадати наповнювач!

Тому інспектуємо м'яку іграшку з повною відповідальністю, особливо, якщо ви збираєтеся дарувати її маленькій дитині.
Зверніть увагу на міцність швів – саме це є вирішальним для довговічності іграшки. Перевірте, чи вони рівні, якісні та міцні.

Особливу увагу приділіть тому, наскільки якісно закріплені деталі.  

Перевірте, наскільки якісно заповнена іграшка. Зрозуміло, часи, коли іграшки набивали тирсою, вже минули. Зараз виробники використовують синтепон, поролон, пластикові кульки, холофайбер. До того ж хороша іграшка не повинна мати занадто багато наповнювача. Саме помірне набивання робить іграшку рухливою, живою для дитини. 

Якість та довжина ворсу теж має значення. Проведіть пальцями та подивіться на руку – чи не залишилося на ній ворсинок? Діти старшого віку обожнюють пухнасті іграшки, але ворс повинен бути міцним.

Матеріали, з яких зроблена м'яка іграшка, повинні бути гіпералергенними, тому краще обирати відомі торгові марки, які дбають про це. 

Також з міркувань гігієни обирайте ті іграшки та моделі, які можна прати у пральній машині. 

Автор: Ірина Мнішек