Нестача лецитину: чим це загрожує організму
PromoОрганізм людини – це складний механізм. Він має багато «гвинтиків», начебто й невеликих, але дуже важливих. Якщо все на місці – він працює, як годинник. А ось нестача навіть одного елементу веде до порушень роботи організму.
Майже 200 років тому про те, що нестача лецитину може призвести до цілої низки порушень в організмі, ніхто не знав. Тим більше, ніхто не виробляв ані лецитин соняшниковий, ані соєвий або яєчний.
Сьогодні ми знаємо, що саме лецитин є енергетичним ресурсом організму, без якого не протікає жоден біологічний процес. Так, організм людини виробляє лецитин, але в мізерній кількості, тому більшість лецитину потрапляє до нього ззовні – з їжею, в першу чергу з жовтками яєць, печінкою, яловичиною, рибною ікрою, гречкою, горіхами та з рослинами або продуктами їх переробки – листовими салатами, соєю, рапсом та соняшником.
Але, щоб в організм потрапила достатня добова кількість лецитину, вам потрібно за одну добу з'їсти – ну, наприклад, кілограм гречки.
Тому, якщо харчування не збалансоване, і достатня кількість лецитину не потрапляє до організму, він перестає «працювати» належним чином.
Нестача лецитину в організмі: перші ознаки
Зверніть увагу, якщо ви спостерігаєте за собою:
- забудькуватість та розсіяність, погіршення пам'яті та уваги, зменшену швидкість реакції
- підвищену дратівливість та безсоння
- серцеву аритмію, головні болі, шум у вухах, підвищений або знижений артеріальний тиск
- запори
- порушення функцій статевих залоз (безпліддя, імпотенція, фригідність)
Усе це може бути проявами нестачі лецитину в організмі.
Більшість з цих ознак у випадку, якщо причиною є саме нестача лецитину, можна звести до мінімуму регулярним застосуванням лецитину.