Новий процесор в iPhone 14 Pro і Pro Max

Promo

У попередніх лінійках iPhone виробник використовував чіп А15, його ж застосували в базовій моделі. А ось у флагманах є вже наступна версія, яка зацікавила користувачів. На перший погляд різниця невелика, але стрімкий рух у створенні інноваційних технологій Apple змушує придивитися детальніше.

Що вмів чіп А15

Його можна побачити на базовій моделі з останнього випуску. На iPhone 14 Pro вже використовується така версія. Чіп A15 був уперше застосований у 13-й лінійці і складається з таких елементів:

 1. Центральний процесор на 6 ядер.
 2. Графічний 5-ядерний.
 3. Нейропроцесор Neural Engine (16-ядерний).

Для наступного покоління ці показники не змінилися, хоча доповнення радують. У ньому є 2 ядра для підвищення продуктивності, інші працюють над енергоефективністю. Вони призначені для розподілу навантаження під час виконання повсякденних завдань, аби батарея довше залишалася автономною.

Порівняно з А14 кількість транзисторів зросла на 3 мільйони, що означає покращення багатоканальної продуктивності на 20 %. За рахунок розподілу завдань смартфон здатний тягнути потужні ігри без затримок навіть за високого рівня графіки. Різниця з аналогами інших брендів складає до 5 разів.

Відзначають також підвищену деталізацію в онлайн-платформах, розрахованих на багато користувачів, цього вдалося домогтися за рахунок додавання одного графічного ядра і оптимізації процесів. Основну різницю з конкурентами експерти вбачають саме в колосальній економії електроенергії, навіть під час виконання «ресурсних» завдань.

Що змінилося в А16

Він став революційним проривом, на відміну від тих же М1 для Макбуків. Створений повністю на основі попереднього, лише отримав низку покращень:

 1. Енергоефективність зросла на 4 %.
 2. Транзистор зменшився на один нанометр.
 3. Додався мільйон транзисторів.
 4. Пропускна спроможність збільшилася на 20 %.
 5. Частота процесора вища на 7,8 %.
 6. Багатопотокова продуктивність зросла на 9 %.
 7. Швидкість роботи графіки додала 4 %.
 8. Додався один обчислювальний блок.
 9. Підтримує версію Bluetooth 5.3.

Продуктивність рейтингу AnTuTu зросла на 20 %. Ця програма оцінює загальний стан смартфона за якістю роботи процесора: графічного та центрального, щодо оперативної пам'яті та підтримки SD-карт. Тобто на базі основних показників створюється шкала балів, де від 140 тисяч уже йдуть актуальні флагмани. Представники 14-ї лінійки набрали понад 950 тисяч.

Експерти висловлюють думку, що А16 є лише проміжним технологічним етапом у розробці більш досконалої моделі. У гонці інновацій не можна відставати від конкурентів, які діють у безперервному режимі. Тому для підтримки репутації було презентовано цю модифікацію.

У результаті процесор справді швидший і потужніший, ніж попередній, хоч і розрив зменшився. Але бренд пильно працював над додатковими технологіями для чотирнадцятої лінійки, що деякою мірою її змінює. За рахунок цих покращень модель загалом стала продуктивнішою на 50 %, хоча внесок чіпа лише 20 %.