Основні несправності газової плити

Promo
Газові плити – зручна й проста у використанні побутова техніка. Проте й достатньо небезпечна, якщо вчасно не зреагувати на несправності. Це може призвести до аварійних ситуацій та навіть вибухів.

Тому так важливо замовляти ремонт газової плити одразу, як тільки побачите перші ознаки несправності. У цій статті наведені основні поломки й способи їхнього усунення.

Конфорка гасне під час роботи

Для виявлення причини несправності необхідно провести докладну діагностику. Зокрема, подивитися, як горить полум’я – воно повинно огортати термопару з усіх боків. Якщо це не так, то потрібно якнайкраще вичистити форсунку плити.

Також інколи проблема пов’язана з неправильною подачею газу, тому варто виконати його регулювання.

Якщо це все не допомогло, то причина в термопарі, яка вийшла з ладу. Її відремонтувати не вдасться, а потрібна повноцінна заміна.

Крани важко прокручуються

Найчастіше проблема в тому, що на механізми обладнання накопичилося сміття, жир. Щоб усунути несправність, необхідно:

  • зняти ручки;
  • добре все промити, використовуючи мильний розчин;
  • зібрати й перевірити правильність роботи плити.

Також проблеми в прокручуванні можуть виникати, коли недостатньо мастила в середині механізму. У цьому випадку необхідно розібрати кран, змити залишки старої змазки й нанести нову.

Сильний запах газу

Якщо під час роботи плити відчувається сильний запах газу, то необхідно провести технічне обслуговування побутової техніки.

Як тільки почуєте запах газу, необхідно одразу припинити користуватися приладом і відкрити вікна для повноцінного провітрювання. Адже йдеться про витік газу. Після цього – викликати майстра. Він проведе діагностику обладнання й виявить причину витоку. Цілком можливо, проблема полягає в неякісному підключенні обладнання до мережі.

Проблеми в функціонуванні газової духовки

Якщо в духовці використовується електричний елемент для запалювання, то, ймовірно, виникла несправність свічки, яка відповідає за розпалювання.

Якщо в процесі експлуатації полум’я в духовці постійно затухає, можливі складніші й небезпечніші несправності.  Необхідно одразу звернутися за допомогою до професійного майстра.

Слабке полум’я

Якщо полум’я нестійке, слабке, необхідно провести очищення жиклера, який відповідає за розпилювання газу. Висота полум’я безпосередньо залежить від кількості газу й повітря, які отримує плита.

Підбиваючи підсумок

Це далеко не повний перелік поширених несправностей газових плит. Однак при перших ознаках проблем з функціонування побутової техніки, необхідно одразу звертатися за допомогою до досвідчених майстрів. Знайти таких ви можете на сайті https://master911.ua/uk. Тут представлені професіонали, які досконально розбираються в особливостях різних марок газових плит. Вони проведуть попередню діагностику побутової техніки, виявлять причину несправності й визначать найкращий спосіб її усунення.