Основні принципи роботи гідравлічних розподільників

Promo

Гідророзподільник – допоміжний пристрій, який використовується для управління вектором руху робочої рідини у гідроприводі за наявності зовнішнього сигналу. 

Перемикаючи розподільник, можна змінювати з'єднання гідравлічних ліній, направляючи робочу рідину до вибраних гідроагрегатів. Завдяки можливості контролювати напрямок потоків забезпечується правильна послідовність включення робочих механізмів. 

Широке застосування дане обладнання отримало у кранових установках, підіймачах, маніпуляторах. Ними комплектуються вантажівки, що працюють із навісним обладнанням, сільськогосподарська, будівельна, лісозаготівельна та інша техніка спеціального призначення. Також гідравлічні розподільники можуть керувати роботою верстатів та іншого промислового обладнання.

Види гідророзподільників

Поділяють ці пристрої, ґрунтуючись на типології запірних конструкцій. Гідророзподільники, які відрізняються між собою функціоналом, мають такі різновиди:

  • золотникові;
  • кранові розподільники;
  • з клапаном;
  • струменеві;
  • з елементом типу «сопло-заслінка».

Найбільш поширені – золотникові розподільники. Вони просто виготовляються, компактні та надійні в експлуатації. Витримують підвищений тиск до 32 МПа, на відміну від кранового типу.

Принцип роботи гідророзподільника

Конструкція пристрою складається з корпусу, у якому передбачені розподільчі канали. Вхід у них перекривається запірно-регулюючими елементами, що часто приводяться в дію електромагнітами. Також у конструкції є зворотний клапан, що забезпечує рух рідини лише в одному (прямому) напрямку.

Працює обладнання наступним чином:

  1. Як тільки оператор включає гідророзподільник, забезпечується подача електричного струму на електромагнітний затвор, з'єднаний через важіль з пальцем та штовхачем. Внаслідок такого впливу ці елементи починають переміщатися.
  2. Штовхач тисне на затворний механізм, притискаючи його до сідла. В результаті рідина з гідравлічного насоса подається до робочої порожнини.
  3. Відкритим є лише один зливний циліндр. В нього і надходить увесь об'єм рідини, а далі прямує на виконавчі механізми.
  4. Як тільки масло витісняється з порожнини пристрою, вихід перекривається зворотним клапаном, що унеможливлює його рух у зворотному напрямку.

За командою оператора можуть відкриватись різні входи. Для переміщення запірно-регулюючих елементів потрібне мінімальне зусилля електромагніта.

Де краще купити гідророзподільник?

Придбати гідравлічний розподільник ви можете на сайті «Моторімпекс». В інтернет-магазині представлені якісні пристрої від найкращих світових виробників за доступними цінами.

Продукція відповідає всім стандартам та нормам, що підтверджується сертифікатами. Якщо у вас виникнуть труднощі з вибором, спеціалісти компанії допоможуть підібрати необхідну модель.