Що таке NFT?

Promo

Цифровий світ стрімко розвивається, тому і кількість користувачів, що поринають у цей світ, зростає у геометрічній прогресії. Щонеділі на цифровому ринку з’являються нові технології і нові джерела заробітку. І здається, лише нещодавно з експертами Tsecrypto.com розібралися з поняттям «криптовалюта», як сьогодні зявилося нове — «NFT». 

NFT є новим напрямом у цифровому світі. Сьогодні про нього чутно з будь-якого куточку, однак лише 20-30% людей розуміє його значення. Багато користувачів просто не розуміють, як можна платити величезні гроші за картинки в інтернеті. Тому ми вирішили зрозумілою мовою розповісти, що таке NFT, як влаштований цей ринок, як створюють і продають NFT, чи є майбутнє у цієї індустрії. 

Що означає поняття NFT? 

NFT – це запис у реєстрі блокчейну, що являє собою реальний об’єкт. Технологія NFT дозволяє оцифрувати будь-що: зображення, музику, GIF тощо. По суті, NFT — це сертифікат, який підтверджує володіння тим чи іншим активом. 

В перекладі з англійської мови NFT (non-fungible tokens) означає не взаємозамінний токен. Тобто він не підлягає обміну або заміні іншим, подібним токеном. 

Чим NFT відрізняється від криптовалюти? 

NFT, на відміну від криптовалюти, володіє унікальними токенами – тобто вони не підлягають заміні іншими. Наприклад, ваш друг може позичити вам 500 UAH, після чого поверне їх вам у вигляді іншої купюри – це є взаємозамінним ресурсом. Але якщо ви візьмете у друга фото Неймара з автографом, а йому передасте фото Мессі з автографом – цінність їхня буде різною. Таке фото можна порівняти з NFT, адже воно володіє унікальним підписом. 

Традиційні кошти та криптовалюта є «взаємозамінними», адже ними можна спокійно торгувати та обмінюватися. Їхня вартість від того не змінюється: 1$ завжди рівноцінний іншому 1$, навіть незважаючи на те, що це інша купюра. 

Принцип роботи NFT: як створюють, продають та купують NFT

Існує величезна кількість майданчиків, де можна торгувати токенами. Деякі спеціалізуються на якійсь конкретній галузі, наприклад, на GIF-файлах. Інші ж дозволяють торгувати будь-якими NFT. Щоб створити NFT-токен, необходимо завести криптогаманець і створити файл із цифровим контентом.

Ті, хто хоче створити NFT, завантажує на певний майданчик контент, до якого додає назву та опис. NFT створюється шляхом перетворення цифрового контенту в запис на блокчейні. Після того, як NFT створений, їм можна торгувати. 

Покупець, який бажає придбати NFT, повідомляє про це продавцю, перераховує кошти, після чого отримує цифровий сертифікат з унікальними блокчейн-даними, які зберігаються на будь-якому цифровому пристрої. 

Як створити та купити NFT? 

Для створення власної колекції NFT, як вже було зазначено, слід створити криптогаманець, де будуть зберігатися криптовалюти та NFT. Після налаштування гаманця, можна купувати NFT. Найпопулярнішими для продажу і купівлі NFT є майданчики: 

  1. io – однорангова платформа, що постачає рідкісні цифрові предмети і предмети колекціонування. Щоб придбати бажаниц NFT, необхідно лише зареєструватися на порталі. 
  2. Rarible — це демократичний відкритий ринок, який дозволяє художникам і творцям випускати та продавати NFT.
  3. Foundation — майданчик, на якому художники отримують запрошення від інших митців, чиї роботи вже опубліковані на цьому майданчику. 

Представлені платформи доволі затребувані серед митців і колекціонерів. Перш ніж купувати NFT впевніться, що ви провели ретельно дослідження і обрали правильний майданчик для торгів. Більше інформації про криптовалюту, NFT та цифрові майданчики читайте у розділі статті — https://tsecrypto.com/courses/ на сайті ЦеКрипто.

Теги: