Тестування "чорного ящика": види технік

Promo

Black Box Testing – методика тестування продукту, яка дозволяє тестувати без необхідності розглядати внутрішню логіку або код. У розпорядженні тестувальника тільки специфікації, вимоги та інтерфейс. Розглянемо, які існують техніки тестування методом “чорного ящика”.

Функціональне тестування

Функціональне тестування – це один з основних різновидів тестування “чорного ящика”. Він спрямований на перевірку того, чи відповідає продукт вимогам та специфікаціям функціональності компонента або систему у цілому. Тобто тестувальник перевіряє, чи працює продукт так, як очікується від нього з точки зору функцій, функціональних можливостей, вхідних та вихідних даних.

Ось два найпопулярніших функціональних види тестування програмного забезпечення методом “чорного ящика”

Аналіз граничних значень

Ця техніка тестування спрямована на виявлення помилок або неправильного функціонування продукту в околицях меж допустимих значень вхідних даних. Основна ідея методики полягає в тому, щоб тестувати продукт на найближчих до меж допустимих значень, а саме на:

  • найменших можливих значеннях;
  • найбільших можливих значеннях;
  • значеннях, що знаходяться один крок від меж допустимих.

Аналіз граничних значень може бути застосований до полів, записів, файлів або до будь-яких сутностей, що мають обмеження. Тут часто використовують retesting testing. Також у цієї техніки доволі високий branch coverage testing.

State transition testing

Цей метод ще називають діаграмою переходів станів. Основна ідея тестування state transition полягає в перевірці, чи відбуваються переходи між станами продукту відповідно до специфікації.

Ключові кроки цього методу:

  • визначення станів та умов їхньої зміни;
  • специфікація переходів;
  • створення тестових сценаріїв;
  • тестування;
  • перевірка результатів.

Тестування діаграми станів корисне для програм, де правильна послідовність подій та переходів між станами є критично важливою для коректної роботи системи. Про інші види тестування методом “чорного ящика” можна дізнатися на профільних курсах у Комп'ютерній школі Hillel.

Інші техніки тест-дизайну

В залежності від проекту та вимог у тест-дизайні використовують різні методи тестування ПЗ. Ось деякі техніки:

  • white box testing – тестування на рівні коду. Одна з основних метрик цього методу – statement coverage testing;
  • дослідницьке тестування – схожий за принципом до методу “чорного ящика”, особливо ефективний у виявленні складних або неочевидних помилок, які можуть відсутні при формальних методах тестування;
  • попарне тестування – метод вибору набору тестових випробувань, при якому кожна можлива пара вхідних параметрів тестується хоча б раз. Однак не тестуються всі можливі комбінації параметрів.

У якийсь момент тестувальник зможе використовувати experience based testing – підхід до тестування продукту, який базується на власному досвіді, інтуїції та знаннях тестувальника.

За матеріалами: https://itwiki.dev/

Теги: